Recenze Windscribe

Windscribe je relativně mladá internetová společnost na ochranu soukromí a zabezpečení se sídlem v Ontariu. Od svého založení v dubnu 2016 nashromáždilo více než 4 miliony uživatelů po celém světě a získalo pochvalu od důvěryhodných publikací, jako jsou CNET, Techradar a Lifehacker..


Společnost je zcela samofinancovaná (a rentabilní), což jí umožňuje plně se zaměřit na to, aby svým uživatelům poskytovala nejlepší možná řešení v oblasti ochrany soukromí a zabezpečení, která si lze představit. Pokud to zní jako něco, co by vás mohlo zajímat, přečtěte si naši upřímnou recenzi Windscribe, kde se dozvíte více o službě a jejích schopnostech.

Windscribe Domovská stránka

Získejte celoživotní předplatné Windscribe za pouhých 49 $

Zažijte online svobodu jako nikdy předtím.

Rychlost & Výkon

Náš testovací tým se sídlem v Bělehradě v Srbsku (Evropa) experimentoval s 21 servery Windscribe po dobu jednoho týdne, aby změřil své průměrné rychlosti a určil, jak jeho šifrovací balíček ovlivňuje připojení na různých místech serveru..

Překvapivě byl naším nejvýkonnějším serverem server v New Yorku, za ním následovali Stockholm, Londýn a Perth. Servery v Miami, Paříži a Singapuru nám také poskytly slušný výkon, zatímco jsme měli tradičně dílčí výsledky v Indii (Nagpur), které se podařilo udržet pouze 0,54% naší původní rychlosti stahování.

Windscribe zaručuje neomezené přepínání serverů, rychlosti a šířku pásma (pro prémiové uživatele) a během našich testů této revize Windscribe nedošlo k žádným závažným problémům nebo náhlému odpojení. Připojení k libovolnému serveru, včetně serverů v USA, trvá jen několik sekund.

LocationPing (ms) Stáhnout (Mbps) Nahrát (Mbps)AmericasNew York, USA Los Angeles, USA Miami, USA Dallas, USA Vancouver, CA Toronto, CA EvropaLondýn, Velká Británie Amsterdam, NL Frankfurt, DE Bukurešť, RO Paříž, FR Oslo, NO
130 21.07 3,49
189 16,39 1.13
156 27,71 4,05
166 11.8 2,92
201 22,79 3,44
134 19,96 6,63
62 29,52 5.22
55 26.9 6,41
40 27,37 3,69
54 28,62 6,82
50 24 4.55
65 13,32 4,97

Podporované platformy

Windscribe podporuje všechny hlavní platformy, včetně Windows (XP, Vista, 7, 8 a 10), Mac (10.09 - 10.10 a 10.11+), Linux (Ubuntu, Debian, Fedora, CentOS), iOS (9+), Android (4.2.2 + / přímý APK), Amazon Fire TV (Gen 2+), Nvidia Shield a Kodi. Tlačítko stahování Blackberry na oficiálním webu bylo implementováno pouze jako vtip. Windscribe také nabízí rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Opera, jakož i návody pro ruční nastavení směrovačů (DD-WRT a Tomato). Alternativně můžete zakoupit jeden z předkonfigurovaných směrovačů Windscribe.

Konečně web také obsahuje generátory konfigurace pro OpenVPN, IKEv2 a SOCKS5, což vám umožňuje nastavit tuto VPN na jakémkoli zařízení, které podporuje tyto protokoly připojení.

Servery

Funkce Windscribe obsahuje stovky serverů rozmístěných po 60 zemích a 110 městech, přičemž bezplatní uživatelé mají přístup k části této sítě. Společnost zaručuje neomezené rychlosti, šířku pásma a přepínání serverů. Bezplatní uživatelé však mají přístup k 10 GB měsíčně a potřebují si zakoupit prémiové předplatné, aby získali větší provoz.

Obrazovka Windscribe Servtscreen

Windscribe nabízí sdílené IP adresy, díky čemuž se během vašich online relací můžete dokonale „prolnout do davu“. Případně si mohou prémioví uživatelé zakoupit statickou IP, ať už pro použití v domácnosti nebo v datovém centru. Tato možnost umožňuje použít předávání portů až s 10 porty na zařízení, vyhnout se blacklistům, implementovat lepší řízení přístupu nebo sdílet IP adresy s ostatními členy vašeho ScribeForce (možnost předplatného určená pro týmy).

Windscribe podporuje neomezené simultánní připojení, což je nesmírně vynikající možnost, jak zabezpečit pouze několik vašich oblíbených zařízení současně. Sdílení vašeho připojení VPN v jedné domácnosti je povoleno, ale vzdálené sdílení účtu je vnímáno jako porušení.

Bezpečnost & Bezpečnostní

Windscribe podporuje následující protokoly připojení:

 • OpenVPN (TCP / UDP) - nabízí nejlepší rovnováhu mezi bezpečností a rychlostí;
 • IKEv2 - Používá se jako výchozí možnost, ale snadno blokovaná;
 • Stealth - Tento režim uzavře OpenVPN v tunelu TLS přes Stunnel. Měl by být používán pouze v zemích s extrémně vysokou úrovní vládní cenzury (například v Číně), pokud selžou všechny ostatní protokoly;
 • Wstunnel - uzavře OpenVPN v rámci WebSocket. Měli byste ji používat pouze v extrémních případech.

Windscribe šifruje váš provoz pomocí šifry AES-256 spárované s 4096bitovým RSA klíčem a ověřením SHA-512. Jedná se o velmi spolehlivé nastavení, které ani nejmodernější počítače nedokážou crackovat. Kromě toho společnost poskytuje svým uživatelům dokonalé dopředné tajemství, což znamená, že software generuje nový klíč relace při každém připojení k WIndscribe. Jinými slovy, i když se některé škodlivé online entitě podaří zachytit váš šifrovací klíč, nebudou s ním schopny nic dělat, až ukončíte online relaci..

Windscribe také implementuje část softwaru s názvem R.O.B.E.R.T. která vám umožní blokovat reklamy a sledovače, zabránit infekcím malwarem, přizpůsobit pravidla přístupu a optimalizovat doby načítání stránek, které navštěvujete, protože se vám nebudou zobrazovat žádné reklamy ani sledovače.

Software Windscribe R-O-B-E-R-T

Můžete také použít split-tunneling k přizpůsobení ochrany VPN výběrem nasměrování některých aplikací přes zabezpečený tunel VPN a ponechat některé nechráněné.

Kromě výkonného firewallu vám stolní aplikace umožňují generovat bezpečný hotspot a efektivně proměnit zařízení v router Wi-Fi nebo vytvořit proxy síť pro jiná zařízení.

Nastavení proxy Windscribe

Na druhé straně rozšíření prohlížeče mají následující funkce:

 • AutoPilot - Automaticky vybere optimální server pro vaši polohu;
 • Double Hop - směruje vaše připojení přes dva servery Windscribe místo jednoho;
 • Blokování reklam - blokuje reklamy a měřiče, což také snižuje celkovou dobu načítání;
 • Time Warp - Změní vaše časové pásmo podle umístění, ke kterému jste připojeni;
 • Cookie Monster - Sleduje všechny cookies a odstraní je, když zavřete kartu;
 • Rozdělit osobnost - Náhodně otočí váš uživatelský agent, aby se snížila šance na základní otisky prstů;
 • WebRTC Slayer - Blokuje WebRTC, aby se zabránilo případnému úniku.

Zástupci Windscribe se vyhýbají termínu zabiják, považují jej za nesprávné a zavádějící. Používají termín firewall k označení stejné věci. Jinými slovy, implementovaný firewall zabrání vašim zařízením navázat jakýkoli typ připojení mimo zabezpečený tunel poskytovaný Windscribe. Tato funkce také zcela zruší vaše připojení v případě, že dojde k ohrožení nebo odpojení VPN.

Test Windscribe Ipleak.net

Protokolování & Soukromí

Windscribe shromažďuje následující data:

 • Při návštěvě webu - Windscribe používá k analýze využití oficiální webové stránky platformu Piwik pro webovou analýzu. Platforma je hostována na jejích vlastních serverech, takže vaši aktivitu na webu nemůže vidět nikdo jiný.
 • Když se zaregistrujete - registrační proces vyžaduje uživatelské jméno a heslo, nic víc. Můžete také zadat svou e-mailovou adresu, pokud chcete mít možnost obnovit své heslo v případě, že na něj zapomenete. Pokud se však rozhodnete NEBUDETE zadat svůj e-mail, získáte pouze 2 GB měsíčně namísto 10. Pokud si zakoupíte prémiové předplatné, společnost také uloží vaše transakční ID po dobu 30 dnů.
 • Když používáte službu - Za účelem sledování výše zmíněných limitů 10 GB zaznamenává Windscribe celkové množství přenesených bytů během jednoho měsíce. Udržuje také časové razítko vaší poslední aktivity v síti. Pamatujte, že Windscribe NEZOBRAZUJE ani nezaznamenává vaši zdrojovou IP, historické záznamy vašich relací VPN ani navštívené stránky. Jinými slovy, nemusíte se bát dopravních protokolů jakéhokoli druhu.
 • Když jste připojeni k serveru - Když navazujete spojení s daným serverem, společnost uloží váš čas připojení, uživatelské jméno OpenVPN / IKEv2 a množství přenesených dat. Tyto informace se ukládají do paměti serveru a při odpojení se zahodí. Aby se zabránilo sdílení účtu, společnost také sleduje a ukládá informace o počtu paralelních připojení na vašem účtu.

Pokud se rozhodnete smazat svůj účet Windscribe, zůstanou pouze vaše uživatelské jméno, heslo a e-mailová adresa (pokud jsou uvedeny)..

Protože Windscribe zaznamenává holé minimum uživatelských dat, žádné právní záruky vyžadující vaše informace by nepřinesly nic hodnotného. Jinými slovy, neexistuje žádný způsob, jak propojit jakýkoli typ online aktivity s vaším uživatelským účtem.

Streamování

Jak jsme již zmínili v této recenzi WIndscribe, software přichází s několika působivými rychlostmi, které vám umožňují streamovat v plném HD bez problémů s vyrovnávací pamětí nebo podobnými problémy.

Windscribe obsahuje umístění serveru věnovaná odemykání různých regionálních verzí Netflixu zvaných WINDFLIX. Jedná se však o prémiová místa a jako taková nejsou k dispozici bezplatným uživatelům. V současné době existují WINDFLIX USA, Velká Británie a Kanada. Japonsku zatím není vyhrazen žádný server, ale doufáme, že v budoucnu bude.

Torrenting

Windscribe umožňuje torrentování na všech místech serveru kromě Indie, Japonska a WINDFLIX. Jednoduše se připojte k jinému umístění a můžete si bez problémů vychutnat sdílení souborů P2P. Společnost však svým uživatelům varuje před nezákonnými činnostmi.

Plány & Ceny

1 Měsíc3 Měsíce6 Měsíce1 Rok2 Roky

1 měsíc 9,003 $ / 6 měsíců / 1 rok 4 082 $ /

Kromě bezplatné omezené verze nabízí Windscribe tři různé předplatné, včetně 1 měsíc za 9,00 $ za měsíc, 1 rok pro 4,08 $ za měsíc a vlastní plán, ve kterém si můžete vybrat počet serverů 1 $ na místo. Můžete si také koupit statickou IP za 8,00 $ za měsíc (rezidenční) a 2 $ za měsíc (datové centrum). Pokud si chcete koupit ochranu VPN pro celý svůj tým, cena této možnosti stojí 3 $ za sedadlo měsíčně.

Cenový plán Windscribe

Windscribe přijímá kreditní karty (Visa, MasterCard a American Express), PayPal, Paymentwall a Bitcoin. Protože máte přístup k zcela bezplatné omezené verzi softwaru, společnost nabízí pouze 3denní záruku vrácení peněz. Pokud však překročíte 10 GB využití, nebudete mít nárok na vrácení peněz.

Podpěra, podpora

Windscribe obsahuje velmi informativní a komplexní podpůrnou sekci na oficiálních webových stránkách spárovanou s přátelským robotem jménem Garry, který hraje roli operátora live chatu a je dokonale schopen odpovědět na většinu vašich otázek. Jak působivý může být, Garry je stále jen bot, takže vás nasměruje k zástupci lidské podpory ve chvíli, kdy vám nemůže poskytnout uspokojivou odpověď. Toto je podle našeho názoru velmi elegantní řešení a Garry byl schopen odpovědět na 99% našich dotazů.

Větrné noviny & Nevýhody

Když zabalíme tuto recenzi Windscribe, zde je rychlý přehled funkcí, které nás ohromily, a aspektů služby, které by mohly vylepšit.

Profesionálové

 • Dobrá rychlost a výkon serveru
 • Solidní šifrování
 • Četné bezpečnostní funkce
 • Automatický zabiják
 • Přesměrování portů
 • Dokonalé dopředné tajemství
 • Servery v 60 zemích
 • Podporuje všechny populární platformy
 • Konfigurační generátory pro OpenVPN, IKEv2 a SOCKS
 • Dedikované servery pro Netflix
 • Torrenting je povolen
 • Žádné dopravní protokoly
 • Vynikající zákaznická podpora bot + živá podpora
 • Rozpočet přátelský
 • Zdarma omezená verze

Nevýhody

 • 3-denní záruka vrácení peněz
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + = 16

map