Recenzja BTGuard

BTGuard jest małym dostawcą VPN z siedzibą w Kanadzie serwery w 3 krajach na całym świecie. Jego slogan „Anonimowe usługi BitTorrent” mówi o głównej przyczynie jego powstania - pozwala beztrosko korzystać z torrentów. Jednak nie jest to jego jedyny cel, ponieważ szyfruje cały ruch, odblokowuje witryny niedostępne w twoim kraju i zapewnia wysoki poziom anonimowości. Jeśli jesteś zainteresowany jego ofertą, odkryj wszystkie szczegóły w tej kompleksowej recenzji BTGuard.


Strona BTGuard

Berło

Ustanowienie połączenia BTGuard VPN to bułka z masłem. Wystarczy postępować zgodnie z prostymi instrukcjami dla wybranego urządzenia lub urządzeń, które można znaleźć w sekcji Wsparcie witryny BTGuard. Instrukcje zawierają zrzuty ekranu, które są niezwykle pomocne, szczególnie dla początkujących użytkowników.

Jeśli chodzi o klienta, firma nie oferuje własnego klienta. Zamiast tego zdecydowano się na oprogramowanie typu open source, bez wszystkich funkcji, które doceniliby bardziej zaawansowani użytkownicy. Jeśli chcesz sam wybrać lokalizację serwera, możesz to zrobić podczas konfiguracji, wprowadzając nazwę hosta dla wybranego kraju, określonego w instrukcjach konfiguracji. Poza tym możesz jedynie nawiązywać lub przerywać połączenie VPN.

Wydajność i niezawodność

BTGuard nie może pochwalić się dużą liczbą lokalizacji serwerów. Firma obsługuje serwery w 3 strategicznie wybranych krajach świata. Oferuje wiele serwerów w Kanadzie, Holandii i Singapurze.

Chociaż nie oferuje tak wielu serwerów, jak niektóre inne usługi VPN, BTGuard wypadł całkiem dobrze w naszych testach prędkości, ze średnią do ponad średniej prędkości dla wszystkich trzech lokalizacji serwerów. Bez ograniczeń ruchu i prędkości BTGuard zapewnia swoim użytkownikom całkowicie satysfakcjonujące wrażenia.

Jeśli chodzi o niezawodność, niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy i skarżyli się na zerwanie połączenia. Podczas naszych testów nie napotkaliśmy takich problemów, ale bardzo poważnie podchodzimy do raportów użytkowników, dlatego musimy dać ci uczciwe ostrzeżenie dotyczące takiej możliwości.

Wieloplatformowy

BTGuard Multi PlatformBTGuard jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi platformami i systemami operacyjnymi. Obsługuje systemy Windows XP, Vista, 7, 8 i 10, MacOS, Linux i Ubuntu. Jest kompatybilny zarówno z systemem Android i iOS, jak i routerami Tomato i DD-WRT. Oferuje także rozszerzenie dla Google Chrome. Możesz go skonfigurować na dowolnej liczbie urządzeń i w dowolnej liczbie lokalizacji. Można go jednak używać tylko na jednym urządzeniu na raz. W przypadku wykrycia wielu połączeń z różnych lokalizacji BTGuard zastrzega sobie prawo do zakończenia korzystania z usług.

cechy

BTGuard oferuje doskonałą kompatybilność, jak sugerowano w poprzedniej sekcji tej recenzji BTGuard. Oferuje również silne szyfrowanie i dobrą szybkość. Niestety nie oferuje możliwości korzystania z oprogramowania na większej liczbie urządzeń jednocześnie, co jest nieco rozczarowujące.

Brak własnego klienta może być również postrzegany jako poważny minus - chyba że nie zależy ci na dostępie do dodatkowych funkcji. Jest z pewnością łatwy w użyciu, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich początkujących użytkowników i początkujących.

Jeśli zdecydujesz się na protokół PPTP, możesz zaoszczędzić sobie kłopotów na wypadek zerwania połączenia z VPN Lifeguard. Możesz pobrać go bezpośrednio ze strony BTGuard i skonfigurować go w kilku prostych krokach, postępując zgodnie z instrukcjami instalacji. VPN Lifeguard automatycznie próbuje połączyć się ponownie w przypadku zerwania połączenia.

Oczywiste jest, że BTGuard obsługuje P2P, ponieważ został stworzony, aby umożliwić ci anonimowe korzystanie z torrentów. Dzięki nieograniczonej prędkości i ograniczeniu ruchu możesz pobierać tyle, ile chcesz, bez żadnych ograniczeń.

Dzięki BTGuard nie ma obaw, jeśli chodzi o anonimowość. Jesteś chroniony silnym szyfrowaniem, polityką braku logów i możliwością dokonywania płatności za pomocą BitCoin.

Bezpieczeństwo i prywatność

BTGuard oferuje dwa różne protokoły, PPTP i OpenVPN z 256-bitowym szyfrowaniem, przy czym preferowanym protokołem jest OpenVPN. Firma sugeruje jednak wypróbowanie ich obu i sprawdzenie, który z nich działa lepiej w sieci. Dwa protokoły nie są liczne, ale spełniają potrzeby większości użytkowników.

Firma twierdzi, że nie prowadzi żadnych dzienników. Chociaż w przeszłości istniały pewne podejrzenia co do prawdziwości tego twierdzenia, dalsze dochodzenia wykazały, że nie ma się o co martwić. Są naprawdę przejrzyste, jeśli chodzi o ich praktyki dotyczące prywatności i dotrzymują obietnicy, jeśli chodzi o prowadzenie dzienników Twojej działalności.

Oprócz silnego szyfrowania i braku dzienników, BTGuard chroni również twoją prywatność podczas zakupu swoich usług. Możesz płacić za pomocą BitCoin i nie udostępniać żadnych danych osobowych podczas płatności.

Wsparcie

W BTGuard nie podobało nam się, jak radzili sobie z obsługą klienta. Jedynym sposobem, aby się z nimi skontaktować, jest system biletów, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Możesz skontaktować się z ich działem sprzedaży lub działem wsparcia, w zależności od potrzebnej pomocy. Często zajmuje im to sporo czasu, a odpowiedzi, które udzielają, nie zawsze mogą być pomocne. Podobnie jak wiele innych obecnie dostępnych usług VPN, BTGuard cierpi na brak kompetentnego, przyjaznego i szybko reagującego personelu.

Możesz także szukać odpowiedzi w sekcji Wsparcie na ich stronie internetowej. Znajdziesz tam instrukcje instalacji dla różnych platform i systemów operacyjnych oraz przejrzyj ich sekcję FAQ, która pomoże ci rozwiązać większość podstawowych problemów.

Opcje cenowe

1 miesiąc 3 miesiące 6 miesięcy 1 rok 2 lata

1 miesiąc 9,953 USD miesiące 9,326 USD miesiące 8.321 USD Rok 7,492 USD Lata /

Jeśli chodzi o zakup ich usług VPN, BTGuard oferuje dwie opcje. Możesz wybrać subskrypcję lub pojedynczą płatność. Jeśli zdecydujesz się na subskrypcję, zostaniesz obciążony opłatą 9,95 USD co miesiąc, dopóki nie zdecydujesz się anulować. Możesz anulować w dowolnym momencie. Opcje pojedynczej płatności obejmują ochronę VPN na 1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy i 12 miesięcy. Jeden miesiąc kosztuje tyle samo, co subskrypcja, 9,95 USD, 3 miesiące z 5% rabatem, wynoszącym 27,95 USD, 6 miesięcy z 15% rabatem i kosztuje 49,95 USD, podczas gdy cały rok ich usług ma 25% zniżki i kosztuje 89,95 USD. Opcje płatności obejmują karty kredytowe i debetowe, PayPal i BitCoin.

Niestety BTGuard nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. Nie oferuje również gwarancji zwrotu pieniędzy, więc najlepszym wyborem jest zakup na miesiąc i sprawdzenie, czy będzie dla Ciebie odpowiedni.

Ceny BTGuard

BTGuard Plusy & Cons

Gdy podsumowujemy tę recenzję BTGuard, oto krótki przegląd funkcji, które nas zachwyciły, oraz aspektów usługi, które mogą wymagać pewnych ulepszeń.

Plusy

 • Silne szyfrowanie
 • Nieograniczona prędkość
 • Nieograniczona przepustowość
 • Prosty w użyciu
 • Świetne bezpieczeństwo
 • Umożliwia udostępnianie P2P
 • Nie prowadzono dzienników
 • Płać za pomocą BitCoin

Cons

 • Serwery tylko w 3 krajach
 • Niezbyt dobra obsługa klienta
 • Brak gwarancji zwrotu pieniędzy
 • Brak bezpłatnego okresu próbnego
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

94 − 86 =

map