Recenzja Keparda

Ważna aktualizacja: witryna Kepard nie działa. Jak dotąd nie wydano oficjalnych oświadczeń dotyczących tej sytuacji. Jeśli jesteś zainteresowany statusem Keparda, odwiedź tę stronę później i sprawdź, czy nie ma potencjalnych aktualizacji.


Kepard jest stosunkowo małym dostawcą usług VPN z siedzibą w Mołdawii. Mimo swojej wielkości są w rzeczywistości całkiem dobrą firmą, mają świetne funkcje i wydajność, a także przyzwoite ceny. Kepard działa na wszystkich głównych systemach operacyjnych, a ich klienci Windows i Android są szczególnie dobrzy. Mają skromną liczbę serwerów, ale nadrabiają to, umożliwiając nieograniczone prędkości ruchu i danych. Dowiedz się więcej w tej kompleksowej recenzji Kepard.

kepard-homepage

Berło

Kepard ma fajnego małego klienta, który jest raczej łatwy w użyciu, nawet jeśli nie jesteś dokładnie czarodziejem komputerowym. Bardzo wyraźnie pokazuje niektóre podstawowe i najważniejsze informacje dotyczące połączenia VPN, takie jak serwer, z którym się łączysz, czy połączenie jest włączone czy wyłączone, jakiego protokołu używasz i tak dalej. Przełączanie serwerów jest łatwe. To samo dotyczy protokołów. Pośrodku interfejsu znajduje się ogromny przycisk zasilania, który sprawia, że ​​włączanie i wyłączanie VPN jest nie tylko łatwe, ale także przyjemne.

Wydajność i niezawodność

Kepard ma serwery w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech i kilku innych krajach. Prędkości są przyzwoite, chociaż działają lepiej z serwerami zlokalizowanymi bliżej twojego miejsca zamieszkania. Przeprowadziliśmy kilka testów prędkości z różnymi dostawcami testów prędkości i uzyskaliśmy dość spójne wyniki. Jak można się spodziewać, Twoje połączenie zwalnia podczas korzystania z VPN, ale nie jest to dramatyczny spadek. Widzieliśmy lepsze prędkości połączeń u innych dostawców VPN, ale Kepard jest nadal dość solidny. Udostępniania P2P można używać tylko z holenderskim serwerem i działa świetnie dla użytkowników w Europie.

kepard-features

Wieloplatformowy

Kepard ma dedykowanych klientów dla systemów Windows i Android i oba działają dobrze. Nie oznacza to, że inne systemy operacyjne i platformy nie są kompatybilne - Kepard zapewnia bardzo jasne i szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji systemu Linux i Mac OS dla różnych protokołów (jednak L2TP nie jest dostępny dla systemów i urządzeń opartych na systemie Linux).

cechy

Kepard umożliwia szyfrowanie ruchu w sieci oraz ochronę prywatności i anonimowości. Umożliwia także dostęp do stron internetowych, które w innym przypadku byłyby niedostępne z powodu różnych ograniczeń. Daje ci więcej swobody w surfowaniu po sieci, przypisując ci inny adres IP, co oznacza, że ​​możesz być anonimowy online.

Zasięg geograficzny firmy jest przyzwoity. Posiadają serwery we Francji, Holandii, Szwajcarii, Szwecji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Byłoby miło zobaczyć niektóre serwery w Ameryce Południowej, Azji i Afryce, ale Kepard jest stosunkowo małym dostawcą VPN, więc oczekiwanie tak szerokiego zasięgu byłoby prawdopodobnie zbyt optymistyczne.

Serwery Kepard

Łączenie i rozłączanie VPN jest bardzo łatwe za pomocą jednego kliknięcia, dzięki przyjaznemu dla użytkownika klientowi VPN. Klient automatycznie wykrywa również, gdy połączenie VPN zostanie utracone z jakiegokolwiek powodu, i zachęca do ponownego połączenia. Inną funkcją, która nam się podobała, jest automatyczna najlepsza propozycja serwera, co oznacza, że ​​nie musisz zgadywać, z którym serwerem się połączyć.

Funkcje bezpieczeństwa obejmują protokoły OpenVPN, L2TP i PPTP oraz szyfrowanie do 256 bitów. Ponadto dostępna jest zapora NAT, która działa jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa. Mechanizm ten jest implementowany na poziomie serwera, co oznacza, że ​​obejmuje wszystkie urządzenia i połączenia przechodzące przez te serwery.

Kepard umożliwia dwa jednoczesne połączenia, dzięki czemu możesz podłączyć dwa urządzenia jednocześnie. Jest to oczywiście bardzo przydatne, ale należy pamiętać, że wielu innych dostawców VPN oferuje cztery, pięć lub nawet więcej jednoczesnych połączeń. Przełączanie między krajami i różnymi adresami IP jest nieograniczone, podobnie jak ruch i prędkość. Jeśli chodzi o zasady dotyczące dzienników, Kepard niestety przechowuje niektóre dzienniki. Będziemy dalej rozwiązywać na ten temat w sekcji Bezpieczeństwo i prywatność tej recenzji Kepard.

Z drugiej strony firma oferuje klientom różne korzyści i korzyści, zarówno stare, jak i nowe. Starzy klienci mogą liczyć na okazjonalne rabaty, a dla nowych subskrybentów są częste promocje, rabaty i nagrody. Kepard pozwala nawet bezpłatnie korzystać z usług Premium VPN poprzez ich program polecający. Zasadniczo za każdego poleconego znajomego (pod warunkiem, że faktycznie zarejestruje się w usłudze) otrzymujesz 30 dni Premium VPN za darmo. Możesz polecić do sześciu osób, co oznacza, że ​​możesz uzyskać do 180 dni bezpłatnych usług Premium VPN.

Jak wspomnieliśmy wcześniej w tym przeglądzie Kepard, dostawca zezwala i wspiera udostępnianie P2P (torrentowanie), ale należy pamiętać, że w przypadku takich działań konieczne będzie połączenie się z serwerami dedykowanymi specjalnie dla P2P.

Kepard Łatwy w użyciu

Bezpieczeństwo i prywatność

Kepard wyjaśnia w swoich warunkach, że w razie potrzeby będą współpracować z władzami mołdawskimi. Rejestrują Twój adres IP i e-mail rejestracyjny, a także godziny i daty sesji, ale dobrą wiadomością jest to, że dzienniki są czyszczone po zaledwie trzech dniach, co oznacza, że ​​do czasu przybycia wezwania Twoje rekordy są prawdopodobnie dawno już minęło (z wyjątkiem poczty e-mail, ale i tak niewiele można z tym zrobić).

Tego rodzaju prywatność i bezpieczeństwo powinny wystarczyć większości użytkowników, zwłaszcza tych, którzy są zainteresowani wykorzystaniem sieci VPN do przesyłania strumieniowego lub uzyskiwania dostępu do zablokowanych stron internetowych. Mimo wszystko zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby nie prowadzili żadnych dzienników. Kepard obsługuje PPTP, L2TP i, co najważniejsze, OpenVPN. Z tego, co widzieliśmy, wszystkie te protokoły działają dobrze i od Ciebie zależy, który z nich chcesz użyć. Wygląda na to, że Kepard obecnie nie akceptuje Bitcoin.

Wsparcie

Witryna zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji OpenVPN, PPTP i L2TP dla różnych wersji systemów Windows, iOS, Android, Linux i Mac. Mają także sekcję FAQ, która jest dość obszerna, a jeśli nadal masz pytania, możesz skontaktować się bezpośrednio z obsługą klienta. Niestety nie ma opcji czatu na żywo i musisz użyć formularza e-mail (po zarejestrowaniu się w panelu pomocy). Jednak personel pracuje przez całą dobę, a odpowiedź zazwyczaj jest dostępna w ciągu kilku minut, więc może nie być nawet potrzeby czatu na żywo.

Opcje cenowe

1 miesiąc 3 miesiące 6 miesięcy 1 rok 2 lata

1 miesiąc $$ 7,003 miesięcy / 6 miesięcy / 1 rok $$ 2,902 lat /

Byliśmy nieco zaskoczeni, gdy dowiedziałem się, że Kepard ma tylko jeden pakiet - pakiet premium, czyli 7 USD za miesiąc, 16 USD za trzy miesiące i 42 USD za rok. Możesz zarobić dodatkowe usługi VPN, zapraszając znajomych, dzięki czemu możesz zarobić nawet 180 dni po 400 MB dziennie. Po rejestracji Kepard oferuje jeden dzień bezpłatnych usług VPN.

Cena Keparda

Kepard Pro & Cons

Gdy podsumowujemy tę recenzję Keparda, oto krótki przegląd funkcji, które nas zachwyciły, oraz aspektów usługi, które mogą wymagać pewnych ulepszeń.

Plusy

  • Brak ograniczeń prędkości i natężenia ruchu
  • Przyzwoite prędkości
  • Dobry klient Windows
  • Świetna aplikacja na Androida

Cons

  • Przydałoby się lepsze szyfrowanie
  • Przechowuje niektóre dzienniki
  • Ograniczone opcje cenowe
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

30 − 29 =

map