Recenzja ZenVPN

ZenVPN to usługa VPN uruchomiona przez firmę RubyVector Ltd z siedzibą główną na Cyprze. Od samego początku oficjalna strona RubyVector wygląda na zbyt podstawową i niedokończoną na granicy, co daje dziwny klimat, biorąc pod uwagę, że mówimy o firmie, która podobno specjalizuje się w tworzeniu stron internetowych, mobilnych i gier. ZenVPN (wprowadzony na rynek w 2015 r.) To dotychczas jedyne rozwiązanie aplikacji / oprogramowania. Sama firma została założona w 2014 roku. 


Jeśli chcesz zmierzyć rzeczywisty zasięg tej usługi i dowiedzieć się więcej o jej funkcjach, czytaj dalej naszą uczciwą recenzję ZenVPN i dowiedz się, co ten dostawca może zrobić dla Twojej prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. 

strona główna zenvpn

Berło

ZenVPN ma dość prosty i prosty interfejs użytkownika, co czyni go bardzo łatwym w użyciu. Pod tym względem jest to całkiem dobre dla początkujących VPN i osób, które nie chcą zajmować się zbyt dużą liczbą przycisków lub poruszać się po mylących menu. 

Sam klient jest dość minimalistyczny, ale oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie korzystać z tego oprogramowania. Na samym dole zobaczysz informacje o pozostałym ruchu (w przypadku wybrania ograniczonej subskrypcji) i bieżącym połączeniu. Góra jest zarezerwowana dla przycisku połączenia, menu serwera i ustawień. 

Menu ustawień pozwala na majstrowanie przy koncie, włączanie i wyłączanie powiadomień, ustawianie automatycznego połączenia VPN i zezwalanie na logowanie w celu wykrycia błędu (zdecydowanie nie zalecane). 

interfejs zenvpn

Wydajność i niezawodność

Mówiąc szczerze, nie mieliśmy dobrego czasu na testowanie tej sieci VPN. Rozumiemy, że oprogramowanie zostało zaprojektowane z myślą o prostocie i łatwości użytkowania, ale oferowane przez niego automatyczne opcje nie są najlepsze. Dodatkowo klient po prostu zamarł w kilka chwil po instalacji, więc musieliśmy go zabić za pomocą Menedżera zadań i uruchomić ponownie. 

ZenVPN jest reklamowany jako „niesamowicie szybki”, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​tak po prostu nie jest. Innymi słowy, nasza prędkość połączenia ciągle spadała, bez względu na to, z którym serwerem się łączyliśmy. O ile nam wiadomo, ZenVPN zdecydowanie nie został zbudowany z myślą o szybkości. Jako takie byłoby to bardzo słabe rozwiązanie bezpieczeństwa do zadań wymagających dużej ilości danych, takich jak przesyłanie strumieniowe HD lub gry online.

Podczas naszych testów zauważyliśmy również znaczące wycieki z DNS i IPv6, co firma zdecydowanie musi poradzić sobie z ASAP.

Wieloplatformowy

Oficjalna strona ZenVPN oferuje pliki do pobrania dla Windows, Mac, iOS i Android. Zapewnia również użytkownikom plik konfiguracyjny OpenVPN, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. 

zenvpn multiplatform

cechy

ZenVPN nie jest zbyt duży na funkcje. Obecnie firma oferuje 33 lokalizacje serwerów na całym świecie, co jest dość niskie, biorąc pod uwagę, że usługa ma już prawie 4 lata. Z drugiej strony dozwolone jest nieograniczone przełączanie serwerów. 

Funkcja „zerowej konfiguracji” jest dokładnie tym, na co narzekaliśmy przed chwilą. Jest zaimplementowany, aby początkujący mogli po prostu zainstalować zestaw i uzyskać natychmiastowe połączenie bez konieczności konfigurowania czegokolwiek. Nie działa to jednak dokładnie tak, jak zamierzono. Mianowicie, wypycha opcje podrzędne, w tym między innymi nieoptymalne lokalizacje serwerów. 

Firma zezwala na torrentowanie bez żadnych ograniczeń prawnych dotyczących materiałów chronionych prawem autorskim. Poza polityką przyjazną P2P, niskie prędkości zdecydowanie zabierają wiele z tej funkcji. 

Bezpieczeństwo i prywatność

ZenVPN oferuje protokoły połączeń OpenVPN i L2TP / IPsec, co jest więcej niż zadowalające, ponieważ OpenVPN jest obecnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Oficjalna strona internetowa nie mówi nic o szyfrowaniu, więc zakładamy, że firma szyfruje ruch za pomocą szyfru AES-256, ponieważ jest to integralna część protokołu OpenVPN. 

Witryna nie wspomina również o wyłączniku awaryjnym ani podobnych funkcjach, co oznacza, że ​​będziesz narażony na ataki online i otwarty na ataki internetowe, jeśli z jakiegoś powodu Twoja VPN zostanie obezwładniona. Jak widać, ZenVPN to bardzo prosta usługa, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo.

ZenVPN może się poszczycić surową polityką braku logowania, ale jej Polityka Prywatności opowiada zupełnie inną historię. Mianowicie firma będzie rejestrować dzienne wykorzystanie przepustowości, znaczniki czasu, adres IP i czas trwania połączenia. Te dane, które firma przechowuje przez 6 miesięcy, mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia ataku korelacyjnego przeciwko tobie. Firma nie rejestruje danych o ruchu. Zgodnie z Polityką prywatności Twoje dane osobowe mogą zostać ujawnione organom prawnym tylko w przypadku, gdy firma otrzyma ważne wezwanie sądowe lub nakaz sądowy. 

Wreszcie nie jesteśmy pewni, co sądzić o lokalizacji firmy. Cypr jest częścią UE, ale północna część jest skutecznie kontrolowana przez Turcję (znaną jako „okupowany Cypr”). Stwarza to kłopotliwą sytuację, gdy obowiązują przepisy. 

Wsparcie

Możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej ZenVPN za pośrednictwem formularza kontaktowego na oficjalnej stronie internetowej. Nie ma funkcji czatu na żywo, a firma nie podaje również godzin pracy usługi wsparcia.

Opcje cenowe

1 miesiąc 3 miesiące 6 miesięcy 1 rok 2 lata

1 miesiąc 9,953 USD Miesiące / 6 miesięcy / 1 rok 7,952 USD Lata /

Oferta ZenVPN oferuje zarówno ograniczone, jak i nieograniczone opcje subskrypcji. The ograniczony plany (5 GB dziennie) obejmują: 

 • Co tydzień - 2,95 $/tydzień 
 • Miesięcznie - 5,95 $/miesiąc 
 • Rocznie - 49,95/rok 

The bez limitu plany subskrypcji obejmują: 

 • Co tydzień - 5,95 $/tydzień 
 • Miesięcznie - 9,95 $/miesiąc 
 • Rocznie - 95,50/rok 

cena zenvpn

Pamiętaj, że plany odnawiają się automatycznie, więc musisz zrezygnować z konta, jeśli zdecydujesz się zakończyć subskrypcję. Firma oferuje również nieokreślony bezpłatny okres próbny oraz pełną 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Istnieje również bezpłatny plan (250 MB dziennie). Dzienny limit ruchu będzie nadal rósł, ponieważ firma zyskuje coraz więcej klientów.  

Akceptowane metody płatności obejmują VISA, MasterCard, Maestro i American Express. 

ZenVPN Plusy i minusy

Gdy podsumowujemy tę recenzję ZenVPN, oto krótki przegląd funkcji, które nas zachwyciły, oraz aspektów usługi, które mogłyby nieco poprawić.

Plusy

 • Łatwy w użyciu 
 • Prosta instalacja 
 • Protokół OpenVPN 
 • Subskrypcja tygodniowa 
 • Bezpłatny plan 
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy 

Cons

 • Tylko 33 lokalizacje serwerów 
 • Powolny 
 • Oficjalna strona internetowa pomija niektóre z najważniejszych informacji 
 • Dzienniki połączeń 
 • Brak czatu na żywo 
 • Wycieki z DNS / IPv6 
 • Bez killswitcha 

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

42 + = 50

map