Recenzia ZenMate

ZenMate je nemecký poskytovateľ VPN so sídlom v Berlíne a uvedený na trh v roku 2013. Vydala ho spoločnosť s názvom ZenGuard, ktorá by sa nemala zamieňať s obľúbeným zariadením na ochranu proti chrápaniu. V súčasnosti má ZenMate viac ako 45 miliónov spokojných zákazníkov po celom svete a je to jeden z najúspešnejších kúskov softvéru VPN na svete.


V našej komplexnej kontrole ZenMate si môžete prečítať viac o platformách podporovaných VPN, sieť serverov, možnosti zabezpečenia, streamovanie a torrentovanie, zásady ochrany osobných údajov a dostupné cenové plány, ako aj naše správy o rýchlom testovaní na rôznych serveroch..

domovská stránka zenmate printtscreen

rýchlosť & výkon

Počas našich testov sme monitorovali celkový výkon ZenMate na 13 rôznych serveroch počas jedného týždňa. Náš testovací tím sa nachádzal v Belehrade v Srbsku (Európa) a pokrýval všetko od jednoduchého prehľadávania a hrania online hier až po torrenting a streamovanie..

Test rýchlosti zenmate bez serverov vpn

Naše najlepšie výsledky boli zaznamenané v Štokholme, kde sa nám podarilo udržať 97,65% pôvodnej rýchlosti. Veľmi dobre fungovali aj servery vo Frankfurte a Londýne. V USA sme mali najlepší výsledok v New Yorku (72,19% pôvodnej rýchlosti) a bez problémov sme boli schopní streamovať Netflix USA v plnom vysokom rozlíšení. Naše rýchlosti boli slušné aj pri používaní serverov v Sydney a Hongkongu.

test rýchlosti zenmate so servermi vpn stocholm

skúška rýchlosti zenmate so servermi vpn vo Frankfurte

Nezaznamenali sme žiadne náhle odpojenia, problémy s pripojením, oneskorenia alebo podobné nepríjemnosti, s výnimkou servera optimalizovaného pre Netflix USA, čo bola úplná nočná mora. Softvér trvalo nejaký čas nadviazať spojenie so vzdialenejšími servermi, ale nebol to veľký problém.

LocationPing (ms) Download (Mbps) Upload (Mbps)AmericasNew York, USA San Francisco, USA Montreal, CA Sao Paulo, Brazília EurópaLondýn, Spojené kráľovstvo Amsterdam, NL Frankfurt, DE Kyjev, UA Paríž, FR Stockholm, SE OceaniaSydney, AU ÁzieTokyo, JP Hong Kong Singapore
130 26.11 4.1
195 19.42 2.8
126 22.51 5.58
233 22.29 2,43
53 29.88 6,85
57 27.14 6,85
41 30.46 7,01
90 25.64 5,62
48 28.52 6,89
61 35.32 6,91
305 15.6 1,82
298 17,81 1,99
221 17.44 4.19
208 12,51 4.27

Podporované platformy

ZenMate podporuje všetky populárne platformy, vrátane Windows, MacOS, Android, iOS, Linux, herných konzol, Firestick TV, Apple TV, Chromebook, Raspberry Pi, smerovačov a Smart TV. Dodáva sa s rozšíreniami prehliadača pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera. Je potrebné poznamenať, že nie veľa služieb VPN ponúka rozšírenia pre operu, takže ak je to váš obľúbený prehliadač, ZenMate vás už pokrývala.

ZenMate umožňuje až 5 súčasných pripojení, čo je v porovnaní s modernými VPN takmer štandard. Môžete jednoducho pridať ďalšie zariadenia jednoduchým stiahnutím softvéru z oficiálnej webovej stránky a použitím prihlasovacích údajov v klientovi (registrácia a prihlasovacie údaje sú rovnaké). Na druhú stranu môžete tiež odstrániť všetky zariadenia v okamihu oznámenia prostredníctvom svojho osobného dashboardu na webe.

servery

ZenMate v súčasnosti prevádzkuje nešpecifikovaný počet serverov rozmiestnených v 30+ krajinách. Spoločnosť tiež ponúka súkromné ​​servery DNS ako súčasť svojej stratégie ochrany proti únikom DNS. Klient ponúka samostatné sekcie, ktoré vám umožňujú pripojiť sa na špeciálne servery VPN optimalizované na streamovanie a torrentovanie. Karty „Všetky servery“ a „Torrenting“ obsahujú počet aktuálnych používateľov pre daný server, čo pomáha vyhnúť sa preplneným miestam..

obľúbené servery zenmate

Softvér tiež označuje fyzickú vzdialenosť medzi vašou aktuálnou polohou a servermi VPN ZenMate. Ak si nie ste istí optimálnym umiestnením pre svoje potreby, môžete použiť možnosť automatického výberu a softvér automaticky vyberie najlepší server. Nakoniec si môžete tiež vytvoriť zoznam svojich obľúbených serverov pre ľahší prístup.

Pokiaľ ide o oblasti s prísnymi cenzúrnymi opatreniami, ZenMate nezverejňuje svoje aplikácie v Číne, Saudskej Arábii a Iráne. Aj keď si v týchto krajinách môžete softvér prevziať, spoločnosť neodporúča nákupy prémií, pretože nemôže zaručiť spoľahlivé služby. Môžu sa vyskytnúť určité problémy s pripojením v Turecku, Pakistane a Spojených arabských emirátoch. Ak tieto problémy pretrvávajú dlhšiu dobu, mali by ste sa obrátiť na zákaznícku podporu ZenMate..

S programom ZenMate máte neobmedzené prepínanie šírky pásma a servera, ale rýchlosť je obmedzená na 1 GB / s.

bezpečnosť & zabezpečenia

ZenMate využíva šifrovanie AES-256, čo je priemyselný štandard a moderné počítače ho považujú za prakticky nerozbitné. Keď vidíte spoločnosť, ktorá spomína šifrovanie „vojenského stupňa“ alebo „bankového stupňa“, hovorí o 256-bitovej šifre AES. Početné recenzie ZenMate online poukazujú na to, že jeho rozšírenia prehľadávača sú v podstate proxy služby, ktoré nedokážu šifrovať vašu komunikáciu, čo nie je pravda. Prirodzene, rozšírenia využívajú AES-128 namiesto 256, ale stále sa to považuje za najvyššiu bezpečnostnú konfiguráciu.

ZenMate tiež implementuje dokonalé utajenie vpred, čo znamená, že softvér generuje nový šifrovací kľúč pre každú reláciu. Inými slovami, aj keď niekto dokáže prelomiť vaše súčasné šifrovanie a zachytiť vašu online komunikáciu, v okamihu odhlásenia sa aktuálny šifrovací kľúč stane zastaraným a zbytočným..

Protokoly pripojenia zenmate

Pokiaľ ide o protokoly pripojenia, softvér podporuje OpenVPN, IKEv2 a L2TP. Zastarané a nízko zabezpečené možnosti ako PPTP a SSTP nie sú k dispozícii, ale neodporúčame ich používať, aj keby boli. Oficiálna webová stránka obsahuje podrobných sprievodcov nastavením OpenVPN pre najpopulárnejšie platformy, ktoré nie sú podporované natívnymi aplikáciami. Ak nemáte skúsenosti s protokolmi pripojenia, softvér si ho môže vybrať automaticky na základe vlastností vášho internetového pripojenia.

Tento softvér je tiež vybavený funkciou automatického zabíjania, ktorá sa dá v klientovi zapnúť alebo vypnúť. Pri nestabilnom pripojení môže byť killswitch dosť nepríjemný, takže ak napríklad používate sieť VPN iba na streamovanie geograficky obmedzených platforiem, môžete ju bez akýchkoľvek následkov vypnúť. Tento softvér je tiež dodávaný s anti-malware a anti-sledovanie schopnosti.

Test na čistú sieť zenmate

protokolovanie & súkromia

ZenMate zbiera od svojich používateľov nasledujúce informácie:

 • Neosobné údaje - typ / verzia prehliadača, operačný systém, potenciálni sprostredkovatelia, podstránky, dátumy a časy prístupu, adresy IP a poskytovatelia internetových služieb.
 • Osobné údaje - meno, adresa, e-mail, používateľské meno, informácie o platbe, anonymizovaná adresa IP, krajina, zakúpené položky, informácie o transakcii, spôsob fakturácie, zaplatená cena, žiadosti o kompenzáciu a čiastočné informácie o kreditnej karte.

Ak sa rozhodnete dostávať informačné bulletiny ZenMate, uvedomte si, že tieto e-maily obsahujú tzv. Sledovacie pixely. Tieto časti softvéru sú určené na to, aby spoločnosti oznámili, kedy ste otvorili jej e-maily a či ste klikli na niektoré odkazy vo vnútri. Inými slovami, sú tu iba pre štatistickú analýzu a nijako vám nemôžu ublížiť.

ZenMate NIKDY nezhromažďuje ani neeviduje protokoly o vašich online aktivitách (napríklad navštívené webové stránky). Zrátané a podčiarknuté, spoločnosť ukladá niektoré anonymizované údaje potrebné na poskytovanie svojich služieb, spracovanie platieb, komunikáciu so zákazníkmi a riešenie útokov a pokusov o podvod, ale nezaznamenáva žiadne citlivé informácie, ktoré by mohli odhaliť vašu totožnosť alebo vás v akejkoľvek podobe nebezpečenstva.

Streaming

ZenMate ponúka streamingové servery optimalizované pre rôzne platformy, vrátane Netflix, Hulu, BBC iPlayer, YouTube, Yle, HBO Now, Globo SportTV, Fox Spot, Eurosport, Channel 4, ORF, Player.PL, Comedy Central a Globo..

Servery zenmate na streamovanie

ZenMate spolupracuje so spoločnosťami Netflix v USA, Veľkej Británii a GE, ale špecializovaný americký server sa počas testu neustále odpojoval a znova pripájal, čo naše skúsenosti úplne zničilo. Servery UK a GE boli stabilnejšie a umožňovali plynulé toky. Bežný americký server VPN nám tiež umožnil streamovať anime na serveri Crunchyroll bez akýchkoľvek problémov. To isté bohužiaľ neplatilo pre Netflix USA.

torrenting

Ako sme už uviedli v tomto prehľade o ZenMate, spoločnosť ponúka servery špeciálne optimalizované na torrenting. Inými slovami, môžete počítať s bezpečným a rýchlym sťahovaním bez obáv z monitorovania vášho P2P pripojenia.

Všetky servery torrentingu uvedené v klientovi prichádzajú s príslušným počtom používateľov a zaťažením servera vyjadreným v percentách. To znamená, že v dôsledku preplnenosti servera už nikdy nemusíte byť slepí a trpíte pomalým sťahovaním.

Servery zenmate na torrenting

plány & stanovenie ceny

1 Mesiac3 Mesiace6 Mesiace1 Rok2 Roky

1 mesiac 9,993 mesiacov / 6 mesiacov / 1 rok 3,992 roka 2,05 USD

ZenMate ponúka tri rôzne cenové plány, vrátane mesačného predplatného na $ 9,99 za mesiac (účtované 9,99 $ mesačne), jednoročné predplatné na $ 3,99 za mesiac (účtované 47,88 dolárov každý rok) a jeho nákladovo najefektívnejší dvojročný plán na rok $ 2,05 za mesiac (účtované 49,20 USD každé dva roky). Medzi akceptované spôsoby platby patria kreditné karty a PayPal.

ZenMate ponúka obmedzenú bezplatnú skúšobnú verziu, ktorú môžete používať 7 dní pred nákupom jedného z prémiových programov. Bezplatná verzia je dodávaná s obmedzenou rýchlosťou, polohami a platformami. Budete mať prístup iba k serverom v USA, Nemecku, Hongkongu a Rumunsku a nebudete môcť používať rozšírenie prehliadača Opera. Podľa nášho názoru je to celkom spravodlivé, pretože hovoríme o úplne bezplatnej skúšobnej verzii. Každý nákup prichádza s 30-dňovou zárukou vrátenia peňazí, čo je tiež dosť veľkorysé.

obrazovka tvorby zenmate

podpora

Zákaznícka podpora spoločnosti ZenMate však nanešťastie zostáva neželaná a spoločnosť by sa v budúcnosti určite mala zlepšiť. Po prvé, neexistuje žiadny live chat; formulár, ktorý vyzerá ako jeden na oficiálnych webových stránkach, je len ďalším spôsobom, ako vytvoriť lístok. Keď personál dostane vašu žiadosť, odpovie vám do 1 až 5 pracovných dní (zvyčajne približne o jeden deň). Napriek tomu môžete lístok odoslať aj priamo od klienta. Okrem toho je sekcia FAQ na oficiálnej webovej stránke dosť chudobná a z väčšej časti zastaraná.

Vstupenka podpory zenmate od klienta

ZenMate Pros & Zápory

Keď zabalíme túto recenziu ZenMate, tu je rýchly prehľad funkcií, ktoré nás ohromili, a aspektov služby, ktoré by mohli vylepšiť..

Pros

 • Šifrovanie AES-256
 • Perfektné utajenie vpred
 • Auto killswitch
 • Žiadne úniky DNS
 • Servery vo viac ako 30 krajinách
 • Až 5 súčasných pripojení
 • Servery optimalizované na streamovanie a torrentovanie
 • Spolupracuje so spoločnosťami Netflix v USA, Veľkej Británii a GE
 • Podpora všetkých hlavných platforiem
 • Slušné rýchlosti
 • Dostupné ceny
 • Príjemný klient pre začiatočníkov
 • Podpora 11 jazykov
 • 7-dňová bezplatná skúšobná verzia
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí

Zápory

 • Náhradná podpora zákazníkov
 • V Číne nefunguje
 • Slabý výkon na serveri optimalizovaný pre Netflix USA
 • Obmedzené spôsoby platby
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

33 − 23 =

map