Recenzia Mullvad

Mullvad je švédska služba VPN zameraná výlučne na ochranu súkromia používateľov. Spoločnosť je známa ako jediná sieť VPN, ktorá prijíma platby v hotovosti zaslané poštou. Okrem horlivej ochrany súkromia svojich používateľov je Mullvad tiež jednou z najsofistikovanejších VPN s najširšou ponukou technológií proti cenzúre..


Pre všetky svoje komplikované funkcie je Mullvad v skutočnosti veľmi ľahko použiteľný aj pre ľudí bez predchádzajúcich technických znalostí. Vďaka tomu je jednou z najlepších sietí VPN pre začiatočníkov, takže ak nemáte obzvlášť dôvtipnú technológiu, neprekoná vás to komplikovaným rozhraním a kryptickými nastaveniami..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto pôsobivej VPN, prečítajte si našu špecializovanú recenziu Mullvad a zistite, či služba dokáže odpovedať na všetky vaše požiadavky na zabezpečenie a ochranu osobných údajov..

Domovská stránka Mullvad

Rozhranie

Po vygenerovaní svojho osobného čísla účtu na webových stránkach Mullvad si budete môcť stiahnuť jeho softvér. Klient síce vyzerá celkom nahý, ale funguje perfektne. Táto skúsenosť je veľmi plynulá a nestretli sme sa so žiadnymi všadeprítomnými problémami VPN, ako je oneskorenie, nereagujúci klient, problémy s pripojením atď..

Klient je rozdelený na karty stavu a nastavení. Prvý vás bude informovať o zostávajúcom čase, pripojení (stav, krajina, IPv4 a IPv6), server, ku ktorému ste pripojení, a verziu softvéru, ktorú práve používate..

Karta nastavení vám umožní zmeniť číslo účtu a spravovať vaše sieťové nastavenia (porty, prepínač zabíjania, úniky DNS a IPv6 tunela). Nakoniec tu môžete označiť aj možnosť automatického spustenia. Táto karta obsahuje aj rozšírené nastavenia, ale odporúčame vám, aby ste sa s nimi nepohrávali, pokiaľ nie ste skúseným používateľom siete VPN.

Rozhranie Mullvad

Výkon a spoľahlivosť

Aby sme mohli prenášať najspoľahlivejšie možné údaje, testovali sme Mullvad na viacerých serveroch, pričom sme skúmali tento prehľad Mullvad. Európske lokality nám poskytli vynikajúce rýchlosti a sotva sme si všimli, že sme spustili VPN. Transatlantické servery boli však iným príbehom, pretože rýchlosti boli trochu ohromujúce. Nenechajte sa mýliť, stále by sme mohli streamovať a sťahovať pomerne rýchlo, ale európske servery boli oveľa rýchlejšie.

Zvláštnosťou bolo, že servery vo Švédsku boli oveľa rýchlejšie ako servery geograficky bližšie k nám v čase nášho testovania. Musíme pripustiť, že toto bolo prvýkrát, čo geografická poloha nehrala vôbec žiadnu úlohu v priemernej rýchlosti pripojenia, ktorú sme dostali.

Zrátané a podčiarknuté, Mullvad ponúka rýchlu a spoľahlivú službu bez akýchkoľvek odpojení alebo iných podobných problémov.

Multi-Platform

Mullvad podporuje všetky populárne platformy, ktoré dnes používame. Hneď po vybalení ponúka klientom Windows (7 a vyššie), MacOS (10,7 leva a vyššie) a Debian Linux. Spoločnosť tiež poskytuje konfiguráciu OpenVPN pre všetky zariadenia so systémom Android a iOS.  

Mullvad multiplatform

Vlastnosti

Mullvad obsahuje primeraný počet serverov umiestnených väčšinou v Európe, ale aj v Austrálii, Severnej Amerike a Veľkej Británii. Tento rozsah sa môže v porovnaní s inými službami VPN zdať trochu obmedzujúci, pretože obmedzuje použiteľnosť v celosvetovom meradle. Napríklad ľudia nemôžu efektívne využívať Mullvad v Ázii s jediným serverom v Hongkongu a dvoma v Singapure pre celý kontinent..

Na druhej strane servery Mullvad nie sú VPS, ale fyzické, „holé kovové“ servery. Spoločnosť tiež vlastní a udržuje prísnu kontrolu nad svojimi servermi. S Mullvadom môžete udržiavať až 5 simultánnych spojení, čo v porovnaní s väčšinou konkurentov v rovnakej cenovej relácii znie dosť štedro..

Mullvad má tiež prepínač zabíjania, ktorý vás automaticky odpojí od Internetu v okamihu, keď bude z akéhokoľvek dôvodu napadnutá sieť VPN. Spoločnosť tiež umožňuje prenos P2P na všetkých svojich serveroch, čo je vynikajúca správa pre všetkých milovníkov BitTorrentu. Toto, v spojení s neobmedzenou šírkou pásma, rýchlosťou a objemom dát, vytvára skutočné torrenting heaven.

Bezpečnosť a súkromie

Po prvé, Mullvad neuchováva žiadne protokoly o pripojení ani nesleduje vaše online aktivity. Nemali by ste sa obávať ani smernice EÚ o uchovávaní údajov, pretože je relevantná iba pre telefónnych operátorov a poskytovateľov internetových služieb. Aj keby spoločnosť dostala súdny príkaz, podľa zásady nulovej logovania by nemala k dispozícii žiadne relevantné údaje na odovzdanie. Servery Mullvad používajú protokol OpenVPN, ktorý je v súčasnosti najbezpečnejšou možnosťou. Vždy odporúčame, pretože prichádza s najlepším súborom bezpečnostných prvkov na trhu.

Spoločnosť šifruje vaše pripojenie pomocou AES-256-GCM s handshake RSA-4096 a overením hash HMAC SHA-1. DHE-4096 Hellman - výmena kľúčov poskytuje perfektné utajenie vpred a je opätovne zadávaná v 60-minútových intervaloch.

Mullvad bezpečne

Ak sa tak rozhodnete, môžete manuálne upgradovať autentizáciu hash na SHA-384 úpravou konfiguračných súborov. Skutočne to však nie je potrebné, pretože ide o veľmi solídnu konfiguráciu zabezpečenia, a to aj na predvolenej úrovni.

Pri registrácii s Mullvadom sme mali jedno z najpríjemnejších prekvapení. Spoločnosť vás nechráni len pred vonkajšími vplyvmi, ale aj pred sebou. Môžete sa zaregistrovať a vytvoriť si svoj osobný účet bez toho, aby ste uviedli svoj e-mail, nehovoriac o svojom mene a iných osobných údajoch. Počas testovacej fázy sme navyše nezistili žiadne úniky DNS.

podpora

Podpora používateľov je pravdepodobne najslabším článkom v reťazci Mullvad. Na oficiálnej webovej stránke nie je živý rozhovor a jediný spôsob, ako kontaktovať pracovníkov technickej podpory, je prostredníctvom poskytnutého e-mailu. Ich reakčný čas je trochu pomalý a zvyčajne trvá nejaký čas, kým dostanete uspokojivú odpoveď.

Je tu veľa priestoru na zlepšenie a určite by sme uvítali, keby sa Mullvad snažil zlepšiť svoju zákaznícku podporu. Je pravda, že väčšina ľudí to pravdepodobne nepotrebuje, ale rozhodne to nie je ospravedlnenie pre podoblasť.

Možnosti tvorby cien

1 Mesiac3 Mesiace6 Mesiace1 Rok2 Roky

1 mesiac 6,113 dolárov 18,366 $ 36,691 dolárov $ 73,392 rokov /

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, Mullvad je taký jednoduchý, ako môže byť. Táto služba stojí 5 EUR mesačne a to je skoro všetko. Upozorňujeme, že za dlhšie odbery nedostanete žiadne zľavy. Ak sa však rozhodnete platiť bitcoínom z dôvodu „nižších poplatkov a nižšej administratívy“, získate 10% zľavu.

Mullvad vám umožňuje bezplatne otestovať svoju VPN, ale skúšobná doba trvá iba 3 hodiny, čo určite nie je dostatočné na správne pochopenie služby. Okrem toho dostanete 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, pokiaľ sa nerozhodnete platiť v hotovosti (problémy s predpismi o boji proti praniu špinavých peňazí).

Okrem hotovosti a bitcoínov akceptuje Mullvad aj PayPal, bankový drôt a Swish. Poukážky dostupné v niektorých obchodoch môžete použiť tiež. Poukážky je možné zaplatiť v hotovosti, takže nebudete mať so spoločnosťou nijaký kontakt.

Mullvad ceny

Mullvad Pros & Zápory

Po dokončení tohto preskúmania Mullvad je tu rýchly prehľad funkcií, ktoré nás ohromili, a aspektov služby, ktoré by mohli vylepšiť..

Pros

 • Žiadne protokolovanie 
 • Spoľahlivé šifrovanie 
 • Perfektné utajenie vpred 
 • Bezplatná skúšobná doba 
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí 
 • P2P povolené na všetkých serveroch 
 • Neobmedzená šírka pásma / rýchlosť / objem dát
 • Dobré rýchlosti na európskych serveroch 
 • Hotovosť a bitcoín akceptované ako spôsoby platby 

Zápory

 • Podpora používateľov subpar 
 • Blokované používateľom Netflix 
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

93 − 83 =

map