VPNArearea

VPNArea je bulharský poskytovateľ VPN so sídlom vo Švajčiarsku. Sú známe tým, že udržiavajú celkom zdravú rovnováhu medzi spoľahlivou bezpečnosťou a užívateľskou prívetivosťou. Spoločnosť bola založená v roku 2012 a odvtedy pravidelne aktualizujú svoj softvér. Okrem pôsobivých opatrení na ochranu osobných údajov ponúkajú tiež slušné množstvo jedinečných funkcií, takže si v čítaní našej recenzie VPNArea zistite, či je to skrytý klenot vo svete online bezpečnosti..


Domovská stránka VPNArea

Rozhranie

Klient VPNArea je veľmi jednoduchý a vyžaduje si iba pár kliknutí, aby ste boli úplne chránení. Musíte len zadať svoje užívateľské meno a heslo, zvoliť požadovaný server a kliknúť na pripojiť.

Všetko je prehľadne usporiadané a zreteľne označené, takže by ste nemali mať problémy s hľadaním možností alebo nastavení, ktoré hľadáte.

VPNArea-interface

Výkon a spoľahlivosť

Počas nášho testovacieho okruhu poskytla spoločnosť VPNArea pomerne pôsobivé rýchlosti. S bližšími servermi to bolo doslova ako keby sme ani nebežali VPN. Nezažili sme žiadne poklesy rýchlosti ani náhle odpojenia, čo znamená, že spoločnosť skutočne poskytuje to, čo sľubuje. Na amerických serveroch sa však pravidelne vyskytujú vyššie rýchlosti sťahovania ako rýchlosti sťahovania, čo sa často nestáva. Celkovo vzatý, vynikajúci výkon bez odpojení a malé až žiadne zníženie rýchlosti.

Multi-Platform

Program VPNArea podporuje všetky hlavné platformy vrátane systémov Windows, Mac, iOS, Chromebook, Android a Linux. Klient je na všetkých platformách takmer totožný, pričom iPad a iPhone majú ďalšiu aplikáciu OpenVPN Connect.

VPNArea multiplatforma

Vlastnosti

Ako sme už uviedli na začiatku tohto prehľadu VPNArea, je VPNArea zrelý s užitočnými funkciami. Tu je niekoľko, ktoré upútali našu pozornosť počas testovania:

 • Začlenená rýchlostná skúška - Umožní vám to otestovať rýchlosť pingu a sťahovania a identifikovať najrýchlejší server pre vašu polohu;
 • 6 súčasných pripojení - Toto je celkom príjemné prekvapenie, pretože väčšinou vidíme až 3 súčasné pripojenia ponúkané spoločnosťami VPN. Máte tiež možnosť zdieľať svoj účet s priateľom;
 • Zaťaženie servera monitor - Táto funkcia vám umožňuje skontrolovať, ako je server zaneprázdnený pred pripojením na server;
 • Servery blokujúce reklamy a proprietárne servery DNS - Budete môcť blokovať reklamy a skryť navštívené adresy pred poskytovateľom internetových služieb;
 • neobmedzený Šírka pásma - Pomocou VPNArea nie je potrebné monitorovať spotrebu údajov;
 • Torrent-friendly - VPNArea je jednou z najpriateľskejších služieb, pokiaľ ide o P2P prevádzku a torrentovanie;
 • Neobmedzené prepínanie serverov - Získate neobmedzený prístup k serverom VPNArea a môžete medzi nimi prepínať toľkokrát, koľkokrát chcete.

VPNArea v súčasnosti funguje cca. 200 serverov rozšírené do 70 krajín. V žiadnom prípade nejde o veľkú sieť v porovnaní s väčšími poskytovateľmi VPN so servermi s viac ako 1 000, ale spoločnosť ju neustále rozširuje, takže si nemyslíme, že budú dlho trvať okolo tohto čísla. Ich sieť pokrýva „štandardné“ miesta (USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Austrália…), ale aj niektoré nie také bežné regióny, ako je Južná Kórea, Južná Afrika, Rusko a Saudská Arábia. Vďaka tomu je skutočne globálna sieť schopná uspokojiť väčšinu používateľov VPN pri hľadaní dobrej VPN.

Bezpečnosť a súkromie

Vlastníkom spoločnosti VPNArea je spoločnosť s názvom Offshore Security LTD, ktorá je registrovaná v Bulharsku a patrí do jej jurisdikcie. Spoločnosť však hosťuje svoje e-maily a servery vo Švajčiarsku. To vedie k zvláštnej situácii. Keďže nie sú poskytovateľom internetu, nepodliehajú európskym zákonom o uchovávaní údajov. Mohli by však spadať pod švajčiarske zákony o uchovávaní údajov z dôvodu umiestnenia ich hostiteľa. Mohlo by to potenciálne ohroziť úroveň bezpečnosti služby, ale siete VPN vo Švajčiarsku sú niekde v sivej oblasti bez riadneho právneho postavenia o tom, ako na ne majú zákony o uchovávaní údajov vplyv..

VPNArea nárokuje a prísna politika bez protokolovania a nenašli sme žiadne prípady vrátane odovzdaných alebo odhalených informácií o používateľovi.

VPNArea podporuje protokoly OpenVPN a PPTP. Ako vždy odporúčame OpenVPN, pretože je to zďaleka najbezpečnejší protokol, ktorý môžete použiť. PPTP je veľmi základný protokol VPN so všeobecným šifrovaním a ľahko prelomiteľný vyškoleným jednotlivcom.  

Bezpečnosť VPNArea

Pokiaľ ide o šifrovanie, VPNArea používa šifru AES-256 so 4096-bitovými RSA kľúčmi a algoritmom SHA-256. Toto je najsilnejšia konfigurácia šifrovania dostupná verejnosti. Majte na pamäti, že pred existujúcou technológiou dešifrovania je to svetelné roky. VPNArea tiež podporuje utajenie vpred.

Táto VPN tiež obsahuje systém Anti-WebRTC, ktorý opravuje únik WebRTC v systéme Windows. To znamená, že váš prehliadač nebude môcť poskytnúť skutočnú polohu webom, ktoré navštívite. VPNArea má tiež systém úniku anti-DNS. Takto zabránite poskytovateľovi internetových služieb v zobrazovaní názvov stránok, ktoré navštívite.

A nakoniec, VPNArea obsahuje auto hlavný vypínač a veľmi elegantnú funkciu zabezpečenia nazývanú Auto IP Changer. Po jeho zapnutí môžete nastaviť požadovaný interval (povedzme 5 minút) a vaša adresa IP sa každých 5 minút zmení na náhodný server..

podpora

VPNArea je o možnostiach a ich používateľská podpora tiež sleduje tento vzorec. Môžete kontaktovať svojich pracovníkov technickej podpory prostredníctvom e-mailu, Skype a live chatu. Zvyčajne odpovedia do jedného dňa. Žiaľ, možnosť live chatu nefunguje 24/7, čo je trochu sklamaním.

Možnosti tvorby cien

1 Mesiac3 Mesiace6 Mesiace1 Rok2 Roky

1 mesiac 9 9903 mesiacov / 6 mesiacov 8,331 dolárov ročne 4 922 22 rokov /

VPNArea v súčasnosti ponúka 3 rôzne cenové plány s nižšími mesačnými cenami pre dlhšie predplatné. Momentálne dostupné plány zahŕňajú:

 • 1 mesiac - 9,90 $ 
 • 6 mesiacov - 50,00 $ (8,33 $ mesačne) 
 • 1 rok - 59,00 $ (4,92 $ mesačne) 

VPNArea price

Jediným rozdielom medzi odbermi (okrem ceny) je absencia vyhradenej možnosti IP s 1-mesačným plánom.

Upozorňujeme, že nie je k dispozícii žiadna bezplatná skúšobná doba, preto si pred zakúpením služby nebudete môcť vyskúšať. Existuje však a 7-denná záruka vrátenia peňazí, ale stále dávame prednosť možnosti otestovať sieť VPN skôr, ako dôjde k výmene peňazí.

Jednou z vecí, ktoré si skutočne vážime, pokiaľ ide o predplatné VPNArea, je skutočnosť, že pre svojich používateľov neukladajú automatické obnovovanie. Niektoré spoločnosti obnovia vaše predplatné bez toho, aby vás upozornili, že sa vám chystajú účtovať poplatky za ďalší rok.

VPNArea je tiež veľmi flexibilný, pokiaľ ide o spôsoby platby. Podporujú karty MasterCard, Visa, Discover, UnionPay, American Express, Maestro, JCB, PayPal, Webmoney a Payza. Pre používateľov s optimálnou anonymitou je bitcoín tiež prijateľnou možnosťou platby.

VPNArea Pros & Zápory

Po dokončení tejto recenzie VPNArea je uvedený rýchly prehľad funkcií, ktoré nás ohromili, a aspektov služby, ktoré by mohli vylepšiť..

Pros

 • Vynikajúce funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov 
 • Pravidlá bez protokolovania 
 • Neobmedzená šírka pásma 
 • P2P povolené 
 • Až 6 súčasných pripojení 
 • Rôzne kontakty pre podporu používateľov 

Zápory

 • Živý chat nie je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni 
 • Neistá úroveň bezpečnosti
Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 70 = 77

map