Najlepšie VPN pre Torrenting

Ako torrenting Works

Torrent networking sa prvýkrát objavil v roku 2001, keď programátor Python Bram Cohen túto technológiu vyvinul a v podstate ju zdieľal so všetkými. Siete P2P získali v roku 2005 obrovskú popularitu a v roku 2009 tvorili 43 - 70% všetkého internetového prenosu. Netreba dodávať, že torrenting je teraz obľúbenejší ako kedykoľvek predtým.. 


Ľudia zvyčajne používajú výrazy „torrent“ a „BitTorrent“ synonymá, ale nejde o synonymá. BitTorrent je protokol na prenos súborov, ktorý umožňuje hladšie sťahovanie veľkých súborov ich rozdelením na menšie kúsky. Torrent je na druhej strane jednoducho súbor obsahujúci metadáta o obsahu, ktorý sťahujete.  

Z toho môžeme vyvodiť záver, že primárny účel torrentingu spočíva v distribúcii veľkých mediálnych súborov súkromným používateľom. Základná technológia robí celý proces omnoho rýchlejším, plynulejším a efektívnejším ako jednoduché „presúvanie“ veľkých súborov zo serverov do počítača alebo iných zariadení.. 

Často budete čítať, že torrenting funguje decentralizovane, ale čo to presne znamená?  

Stiahnite si Process BarSystém je centralizovaný, ak všetky jeho pohyblivé časti zodpovedajú rovnakému riadiacemu mechanizmu, ak je to potrebné, vyšší výkon. Napríklad každá spoločnosť je centralizovaným systémom, pretože všetky oddelenia a ich manažéri nakoniec zodpovedajú predstavenstvu. Každá krajina je tiež centralizovaná, pretože všetko, čo je v jej hraniciach, podlieha jej legislatíve.  

Na druhej strane P2P siete nemajú jednotný kontrolný orgán a závisia výlučne od svojich účastníkov, čo ich robí úplne decentralizovanými. Kryptomeny sú tiež skvelým príkladom decentralizovaného javu, pretože ich hodnota závisí úplne od trhu.

Predtým, ako sa torrentovanie stalo populárnym, bolo možné získať materiály chránené autorskými právami (bez ich zaplatenia) iba na určitých stránkach, ktoré sa čas od času objavia. Úrady však tieto stránky čoskoro objavia a vypnú. P2P siete sa naopak spoliehajú na svojich účastníkov a nemajú centrálny server, ktorý by vláda mohla jednoducho vypnúť. Vďaka tomu je torrent oveľa odolnejší voči útokom držiteľov autorských práv a autorít. 

torrenting Terminológia

Skôr ako pôjdeme ďalej, poďme sa pozrieť na niektoré z najbežnejších výrazov používaných v procese torrentovania: 

 • Peers - Torrenting je založený na P2P (peer-to-peer) sieťovaní. Partneri sú jednoducho všetci používatelia, ktorí sa podieľajú na zdieľaní súborov. Inými slovami, stanete sa rovesníkom vo chvíli, keď začnete niečo sťahovať prostredníctvom torrent súboru. 
 • Swarms - Swarms sú zbierky rovesníkov, ktoré sa sťahujú & nahrávanie toho istého torrentu. 
 • Semenáčiky - Semenáčiky sú výrazy, ktoré sa používajú na označenie rovesníkov, ktorí niečo nahrávajú. Súbory môžete nasadiť počas ich sťahovania a pokračovať v tom aj po stiahnutí celého súboru.
 • Leechers - Leecher je hanlivý termín používaný pre rovesníkov, ktorí sťahujú súbory bez nasadenia. Nikto vás nedokáže rozvinúť, ale podľa nepísaných pokynov by ste sa mali snažiť odovzdať rovnaké množstvo dát, ktoré stiahnete..
 • Indexery - Indexery sú iba webové stránky, ktoré zostavujú torrenty. Napríklad The Pirate Bay je jedným z najpopulárnejších indexátorov torrentov.
 • Sledovače - Sledovače sú servery, ktoré uľahčujú lokalizáciu iných rovnocenných počítačov v sieti a smerujú dátové pakety medzi rôznymi rovesníkmi. Sledovače môžete zobraziť ako mosty medzi rôznymi používateľmi, ktoré vyhladzujú prenosy údajov smerovaním malých kúskov súborov medzi torrent downloadermi a uploadermi. Zjednodušene povedané, sledovače pomáhajú rovesníkom navzájom sa nájsť.
 • Klienti BitTorrent - Klienti sú programy, ktoré vám umožňujú prenášať súbory pomocou protokolu BitTorrent. Sú to µTorrents, Vuze, Deluges a ďalšie.

Ako používať torrent

Torrenting môže znieť komplikovane, ale v skutočnosti je skutočne jednoduchý. Pozrime sa na kroky, ktoré sa podieľajú na torrentingu:

 • 1. krok: stiahnite si torrent klienta - Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je stiahnuť a nainštalovať torrent klienta na zvolenom zariadení. Existuje veľa klientov, ktoré môžete použiť, ale ak chcete naše odporúčanie, choďte na µTorrent. Jeho použitie je veľmi jednoduché a tiež kompatibilné s operačnými systémami Linux a Mac. Medzi ďalšie možnosti patria Prenos, Deluge a qBitTorrent 
 • 2. krok: vyhľadajte a stiahnite si torrent súbor - Teraz, keď máte nainštalovaný torrent klient, môžete začať prehľadávať rôzne torrentové indexery a vyhľadávať súbory, ktoré chcete stiahnuť. Tu vám tiež vysvetlíme rozdiel medzi torrentovými súbormi a „magnetickými odkazmi“. Jediným rozdielom je, že nemusíte sťahovať súbor „.torrent“, ak hľadáte magnetický odkaz. Po kliknutí na ikonu malého magnetu sa váš klient torrent automaticky otvorí a začne sťahovať. 
 • 3. krok: pridajte do svojho klienta torrenty - je to voliteľný krok. Ak ste klikli na odkaz na magnet, stiahnete si už vybraný súbor a túto časť si nemusíte prečítať. Ak ste však stiahli súbor torrent, musíte ho pridať do klienta. Môžete jednoducho ísť do priečinka Files->Pridajte Torrent a môžete ísť.

Právne problémy s torrentom

V posledných rokoch získali torrenty zlé hodnotenie, pretože ľudia ich väčšinou používajú na sťahovanie a distribúciu materiálu chráneného autorskými právami. Ak však na chvíľu zastavíme pirátstvo, torrentovanie je úplne legálne. 

Zákonnosť torrentingu závisí od stiahnutého / odovzdaného materiálu, ako aj od prijatých právnych predpisov vo vašej krajine. Napríklad torrenting sa vo Švajčiarsku považuje za legálny, pokiaľ nemáte zisk. Inými slovami, môžete si dokonca stiahnuť materiál chránený autorskými právami, pokiaľ z neho nemáte finančný prospech. Do istej miery to tiež umožňuje Holandsko a Španielsko. Mexiko je všeobecne považované za skutočne bezpečné útočisko pre torrenting, pretože nemá žiadne zákony, ktoré chránia autorské práva a duševné vlastníctvo. 

Napriek tomu sa väčšina krajín mračila pri používaní torrentov na sťahovanie a distribúciu materiálov chránených autorskými právami. V zásade sa nemusíte báť, pokiaľ neporušujete žiadne práva duševného vlastníctva, ale priznajme si to, to je to, o čom je torrenting väčšinou. 

koncept zdieľania súborovZrátané a podčiarknuté, torrenting sám osebe nemá žiadne právne dôsledky. Právne ťažkosti začínajú okamihom, keď začnete sťahovať materiál chránený autorskými právami. To znamená, že sťahovanie najnovších filmov, televíznych relácií a hudby bez dôveryhodnej siete VPN, ktorá vás chráni, jednoducho vyžaduje problémy. 

Málokto to vie, ale torrenty sa dajú použiť na oveľa viac, než len na pirátstvo s najnovším obrazovým a zvukovým obsahom. Napríklad spoločnosť Blizzard používa proprietárneho klienta BitTorrent na distribúciu aktualizácií pre svoje hry vrátane Diablo 3, World of Warcraft a StarCraft. Distribúcia súborov prostredníctvom BitTorrentu značne zaťažuje servery, a preto ho spoločnosť Wikileaks použila na distribúciu svojich údajov. Linux tiež používa BitTorrent na distribúciu obrazov diskov ISO. 

Čo sa stane, ak vás chytí torrent?

Bez dobrej VPN, ktorá vás chráni, je pre majiteľov autorských práv a poskytovateľov internetových služieb neuveriteľne ľahké chytiť ľudí, ktorí zdieľajú materiál chránený autorskými právami. V prvom rade je možné ľahko získať prístup k IP adresám rovesníkov, ktorí buď zakladajú alebo vylúhujú určité súbory, prostredníctvom ľubovoľného klientskeho softvéru na torrentovanie.. 

Poskytovatelia internetových služieb a držitelia autorských práv môžu monitorovať iba celkovú aktivitu v obľúbených súboroch, čo ich dovedie priamo k vašej IP adrese a následne k predným dverám. Ak vás chytí torrenting, pravdepodobne dostanete list od vášho poskytovateľa internetových služieb, ktorý vás vyzve, aby ste prestali robiť. Váš poskytovateľ internetových služieb by vás tiež mohol potrestať znížením rýchlosti pripojenia. To sa síce nepripúšťa, ale niektorí poskytovatelia internetových služieb už predvolene obmedzujú prenos súborov. 

Môžete však získať omnoho viac, ako obyčajný facku na zápästí a pomalšie pripojenie k internetu. Napríklad máme prípady z Indie a Veľkej Británie, kde boli ľudia odsúdení na 3 roky väzenia a 12 mesiacov vo väzbe. Zákon o digitálnej ekonomike zvýšil maximálny trest odňatia slobody za porušenie autorských práv v Spojenom kráľovstve na 10 rokov. 

USA majú neslávny zákon DMCA (Digital Millennium Copyright Act), ktorý predpisuje až 500 000 $ vo pokutách + 5 rokov vo väzení pre prvých páchateľov a až 1 000 000 $ v pokutách + 10 rokov vo väzení pre opakujúcich páchateľov. Priemyselní právnici sa zameriavajú na porušovateľov autorských práv v Austrálii za škody vo výške 2 000 $ za porušenie. Tieto trendy sa pomaly zakorenili aj v Európe, najmä v Dánsku, Rakúsku a Nemecku.  

Ako vás VPN chránia pri torrentingu

VPN robia niekoľko zásadných vecí, aby vás ochránili pri torrentovaní. Najlepšie VPN pre torrenting vám umožňujú: 

 • Skryť svoju skutočnú geografickú polohu a IP adresu 
 • Zašifrujte pripojenie na všetkých zariadeniach, čím získate ďalšiu úroveň zabezpečenia 
 • Zabráňte špionáži vašej vlády, rôznych spoločností, vášho poskytovateľa internetových služieb a iných tretích strán
 • Prístup k obsahu blokovanému geograficky (Netflix, Hulu atď.) 
 • Bezpečne sa pripojte k akejkoľvek sieti P2P 
 • Stiahnite si torrenty

Najlepší klienti typu Torrent na použitie s VPN

Predtým, ako sa zariadenie zmení na časť roja, určite by ste mali nájsť najlepšieho klienta BitTorrent, ktorý by doplnil vami vybranú sieť VPN na torrentovanie. Torrenty sú veľmi užitočné, ale na správne používanie je potrebný správny softvér. 

Tu je zoznam najlepších klientov BitTorrent roku 2019: 

μTorrent

µTorrent, tiež označovaný ako uTorrent, je veľmi ľahký klient, ktorý si kúpila samotná spoločnosť BitTorrent.. 

Existuje už od roku 2005 a je najčastejšie používaným bezplatným klientom mimo Číny. Tento softvér je veľmi malý a umožňuje vám naplánovať sťahovanie, ale používatelia sa zvyčajne sťažujú, že v priebehu rokov to bolo príliš ťažké na reklamu.. 

µTorrent zaznamenáva bezpečnostné problémy a umožňuje spoločnosti opraviť svoj softvér na odstránenie potenciálnych zraniteľností. 

qBittorrent

qBitTorrent je jedným z najlepších klientov bezplatného torrentu s dokonalou rovnováhou rýchlosti, funkcií a jednoduchosti. Je navrhnutý tak, aby vyhovoval osobným potrebám takmer každého používateľa a zároveň čo najmenej zaťažoval jeho CPU. 

Spoločnosť sa môže pochváliť integrovaným prehrávačom médií, vyhľadávacím nástrojom, prioritou torrentov a šifrovaním. Klient nezobrazuje žiadne reklamy a ponúka slušnú sadu ďalších nástrojov, ale ponúka menej rozšírení ako ostatní klienti v rovnakej kategórii. 

Vuze

Vuze (predtým známy ako Azureus) je jedným z najmocnejších klientov na trhu. Je to len preplnené funkciami, má dobre navrhnuté a jasné rozhranie a je možné ho rozšíriť pomocou doplnkov. 

Existujú dve verzie Vuze, zvlnené Vuze Leap a Vuze Plus. Obidva umožňujú sťahovanie torrentov a prehrávanie všetkých požadovaných médií, ale Vuze Plus vám tiež umožňuje zobraziť ukážky súborov a chráni vás pred vírusmi.. 

Tento klient má tiež filtrovanie IP, obmedzovanie šírky pásma a ďalšie funkcie, ktoré možno očakávať od pomerne robustného softvéru na torrenting. Ak vám nevadí niektoré reklamy, Vuze je určite jednou z prvých možností, ktoré treba zvážiť. 

potopa

Deluge je vysoko prispôsobiteľný klient BitTorrent, ktorý môže byť taký výkonný alebo štíhly, ako chcete. Môžete sa hádať s rozsiahlou knižnicou rôznych doplnkov, ktoré vám umožňujú efektívne zostavovať prispôsobenú verziu Deluge. 

Aplikácia Deluge vám umožňuje upraviť rýchlosť tak, aby zodpovedala vašim sieťovým podmienkam, pridávať abecedné sťahovanie, triediť stiahnuté súbory do konkrétnych kategórií, vytvárať grafy, integrovať sa do prehliadača Firefox alebo Chrome, premenovať sťahovanie a plánovať všetko. Má tiež podporu viacerých platforiem. 

Ak pre vás nie je trochu skromnejšie rozhranie, spoločnosť Deluge je ideálnou voľbou pre všetky vaše potreby v oblasti torrentingu.. 

BitTorrent

Ľudia sa zvyčajne pýtajú, prečo ponúka BitTorrent svojho vlastného klienta, keď tiež vlastní a udržuje µTorrent. Ak chceme získať technické informácie, aplikácia BitTorrent je rovnako iba rebranded verziou µTorrent. 

Aplikácie však môžu byť funkčne identické, existujú však určité zásadné rozdiely. BitTorrent poskytuje svojim používateľom webové nasadenie, kontrolu a komentovanie. Vítajú ho aj súkromné ​​sledovacie zariadenia, ktoré na µTorrent nevyzerajú príliš láskavo. 

Môžem použiť bezplatnú sieť VPN na torrent?

Bezplatné služby VPN pravdepodobne s väčšou pravdepodobnosťou prinesú do vašich torrentových relácií nové bezpečnostné riziká, ako vás vlastne udržiavajú v bezpečí a anonymne online. Zastavme sa na chvíľu a zvážme, ako tieto služby prežijú bez toho, aby si za softvér museli účtovať peniaze. Musia nejako získať svoje financovanie, správne? 

Je to celkom jednoduché, používajú vás ako produkt. Buď z vášho zariadenia urobia uzol vo svojej P2P sieti alebo aktívne predávajú vaše súkromné ​​údaje korporáciám a online obchodníkom.

Bezplatné služby VPN na spustenie torrentu sú lákavé a atraktívne, ale pokiaľ ide o kvalitu, spoľahlivosť a ochranu, sú absolútnym dnom. Klienti bez bittorrent? Samozrejme! Free torrenting VPN? V žiadnom prípade, nie ako.  

Čo robí dobrú VPN pre torrent?

Aby sme našli tie najlepšie VPN pre torrenting, použili sme všetky prísne kritériá hodnotenia na všetkých potenciálnych kandidátov na náš zoznam, čo zaistilo, že sa dostali len tí najlepší z najlepších. Tu je niekoľko základných odkazov, ktoré musíte mať, ak chcete, aby vás sieť VPN chránila a zabezpečovala anonymitu počas torrentovania.  

P2P povolené

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť pri hľadaní siete VPN na torrenting, je to, či v prvom rade umožňuje zdieľanie súborov P2P. Niektoré siete VPN prísne nezakazujú P2P, ale urobia všetko, čo je v ich silách, aby zabránili používateľom sťahovať materiál chránený autorskými právami. To zahŕňa všetko od obmedzenia rýchlosti až po zrušenie účtu. Niektorí z nich budú aktívne vyhľadávať používateľov, ktorí používajú torrent a zakážu svoje účty. Aby ste tomu zabránili, mali by ste hľadať siete VPN, ktoré výslovne povoľujú zdieľanie súborov P2P.

Zásady protokolovania

Najlepšie siete VPN na torrenting by neboli hodné tohto titulu bez prísnych zásad bez protokolovania. Protokolovanie začína porušením vášho súkromia online a môže ohroziť vašu bezpečnosť ďalej na ceste. 

Vaša služba VPN vás musí chrániť pred vonkajšími útokmi a pokusmi o špehovanie, ale tiež pred sebou. Váš poskytovateľ má právo zaregistrovať vaše osobné údaje a odovzdať ich, ak ich o to požiada vláda. Žiadny softvér VPN vás pred tým nemôže ochrániť, pokiaľ spoločnosť nemá politiku nepriestrelných záznamov. Ak je to váš prípad, váš poskytovateľ VPN nemá k dispozícii žiadne údaje a nikto nemôže prinútiť spoločnosť, aby poskytla niečo, čo nemá.. 

Pre úplnú ochranu si tiež chcete zvoliť službu VPN založenú v krajine bez povinných zákonov o uchovávaní údajov. Ak sú k dispozícii povinné zákony o uchovávaní údajov, spoločnosti MUSIA vaše údaje zaznamenať, takže ak budú na to nariadené, budú mať určite čo odovzdať.. 

Poskytovatelia VPN môžu viesť dva rôzne typy protokolov:  

 • Denníky pripojenia - Patria sem vaša skutočná adresa IP a adresa IP pridelená sieťou VPN, časové pečiatky (začiatok / koniec vašich relácií VPN + trvanie), množstvo údajov prenesených počas každej relácie a ďalšie.
 • Protokoly použitia - zahŕňajú stiahnuté súbory, zoznam navštívených webových stránok, protokoly / softvér (Netflix, Hulu, BitTorrent…) a ďalšie.

Ako si viete predstaviť, denníky používania predstavujú oveľa väčšie riziko pre vaše súkromie a bezpečnosť, nemali by ste sa však zaoberať žiadnou sieťou VPN, ktorá zaznamenáva vaše údaje bez ohľadu na povahu zhromaždených informácií.. 

Protokoly pripojenia

Najlepšie VPN pre torrenting zvyčajne obsahujú protokol OpenVPN spolu s niektorými inými, menej atraktívnymi a bezpečnými možnosťami. OpenVPN má všetko, čo potrebujete, aby ste zaistili online bezpečnosť a súkromie a ochránili vaše citlivé údaje pred zvedavými očami, či už pochádzajú z kriminálnych kruhov alebo od vlády. 

Aby sme vás oboznámili s najpopulárnejšími protokolmi pripojenia, ktoré v súčasnosti ponúkajú renomované služby VPN, prekonáme ich najvýznamnejšie výhody a nevýhody: 

OpenVPNPPTPL2TPSSTPIKEv2
klady Môže obísť väčšinu brán firewall, vysoko konfigurovateľný, otvorený zdroj, vysoko bezpečný, kompatibilný s početnými šifrovacími algoritmami
Zápory Zložité nastavenie, vyžaduje si softvér tretích strán, potrebuje lepšiu podporu mobilných zariadení
klady Rýchle a jednoduché nastavenie
Zápory Zastarané, ohrozené NSA
klady Zvyčajne sa považuje za bezpečné, ľahko nastaviteľné a dostupné vo všetkých moderných operačných systémoch a zariadeniach
Zápory S najväčšou pravdepodobnosťou ohrozený NSA, pomalší ako OpenVPN, problematický s obmedzujúcimi firewallmi, zámerne oslabený NSA
klady Môže obísť väčšinu brán firewall, zvyčajne bezpečných (v závislosti od šifry)
Zápory Funguje iba na platformách Windows, čo je proprietárny štandard spoločnosti Microsoft
klady Veľmi bezpečný, podporuje početné šifry, stabilný, ľahko nastaviteľný, rýchlejší ako SSTP, L2TP a PPTP, podporuje zariadenia Blackberry
Zápory Používa ľahko blokovaný port UDP 500, nie otvorený zdroj, zložitú implementáciu na konci servera, obmedzenú podporu platformy

Ako vidíte, OpenVPN určite ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti, ale nejde o najrýchlejší protokol pripojenia. Napríklad PPTP je oveľa rýchlejší ako OpenVPN, ale nikdy by sme ho neodporúčali používať, pretože je zastarané, ľahko rozbité a NSA už ho ohrozilo. Protokol L2TP bol tiež ohrozený NSA a bojuje s obmedzenými bránami firewall. L2TP / IPsec používa vopred zdieľané kľúče a je často zle implementovaný. SSTP je veľmi dobrá voľba pre torrenting, ale nezabudnite, že je v úplnom vlastníctve spoločnosti Microsoft. 

šifrovanie

Najsilnejšou šifrovacou sieťou VPN, ktorá v tejto chvíli môže ponúknuť, je šifrovanie AES-256, známe tiež ako šifrovanie „bankového stupňa“ alebo „vojenského stupňa“. Toto šifrovanie je nerozbitná prekážka okolo vašich online údajov, ktorá chráni pred zvedavými očami, ktoré vyzerajú, že rušia vaše pripojenie.. 

Niektoré VPN na torrenting ponúkajú šifrovanie AES-128, čo je, verte tomu alebo nie, tak dobré ako jeho 256-bitový náprotivok. AES-128 ešte stále nebol úspešne prelomený, čo znamená, že svoju prácu zvládne bez problémov. 

Šifra AES-256 je najčastejšie spárovaná s handshake RSA-2048 a autentifikáciou SNA-256, čo je všetko, čo budete potrebovať, aby ste ostali nedotknuteľní voči poskytovateľovi internetových služieb, vláde, hackerom a veľkým spoločnostiam. RSA-4096 a SHA-512 sú určite atraktívne možnosti, ale nemôžu vám poskytnúť viac zabezpečenia ako konfigurácia, ktorú sme už spomenuli.. 

rýchlosť

Rýchlosť je jednou zo základných vlastností najlepších sietí VPN na torrenting. Toto nastavenie zabezpečenia však môže výrazne ovplyvniť celkovú rýchlosť vášho internetového pripojenia. 

Sieť VPN bude vždy ovplyvňovať vašu rýchlosť do určitej miery, takže túto stratu rýchlosti môžete skúsiť a zmierniť iba výberom kvalitných služieb. Všeobecným pravidlom je, že čím vyššia je úroveň zabezpečenia, tým nižšia je rýchlosť.  

Protokoly bezpečného pripojenia a silné šifrovanie budú mať väčší vplyv na rýchlosť sťahovania a nahrávania. Mohlo by vás to zvádzať, aby ste obetovali bezpečnosť pre rýchlosť, ale nikdy by ste to nemali robiť, pokiaľ ide o torrentovanie. 

servery

Najlepšie VPN pre torrenting musia mať širokú sieť rýchlych a výkonných serverov rozmiestnených po celom svete a nie hŕstku serverov roztrúsených po niekoľkých krajinách. Umiestnenie všetkých serverov priateľských k P2P je tiež nevyhnutné, preto by ste vždy mali hľadať služby VPN s výkonnými servermi v krajinách priateľských k torrentu.dátové servery vpn

Prepínanie šírky pásma / servera

Pokiaľ ide o zdieľanie súborov, možnosť stiahnuť alebo nahrať neobmedzené množstvo údajov je úplne povinná. Obmedzená šírka pásma by zničila vaše zážitky z torrentu, takže by ste sa mali rozhodnúť iba pre služby VPN bez týchto obmedzení. 

Neobmedzené prepínanie serverov je tiež úžasnou výhodou, pokiaľ ide o zdieľanie súborov P2P, pretože vám umožňuje hľadať najlepšie pripojenie. 

Hlavný vypínač

Prepínač zabitia je oveľa dôležitejší, ak chcete používať sieť VPN na torrentovanie namiesto pravidelného prehľadávania alebo streamovania. Prepínač kill, ako názov napovedá, „zabije“ vaše internetové pripojenie, ak sa vaša VPN z akéhokoľvek dôvodu odpojí. 

Ak zakážete prepínač zabíjania v okamihu zlyhania siete VPN, počítač automaticky obnoví pravidelné pripojenie prostredníctvom poskytovateľa internetových služieb, čím vystavíte svoju skutočnú polohu všetkým protokolom a webom, ktoré prehliadate.. 

Prepínač zabíjania je možné vnímať ako tripwire druhov navrhnutých tak, aby neustále monitoroval vaše pripojenie pre prípadné podozrivé zmeny. Keď niečo zistí (napríklad prerušenie pripojenia VPN), zablokuje internetové pripojenie vášho počítača, kým sa vaša VPN nevráti späť online.. 

jurisdikcie

Už sme spomenuli dôležitosť geografickej polohy, pokiaľ ide o najlepšie VPN pre torrenting. 

Ak je vybratá služba VPN zaregistrovaná v krajine s povinnými zákonmi o uchovávaní údajov, bude potrebné vaše osobné údaje zaznamenať a odovzdať, kedykoľvek o to požiadajú vládne agentúry. Medzi krajiny s povinnými zákonmi o uchovávaní údajov patria Lotyšsko, Taliansko, Portugalsko, Malta, Grécko, Francúzsko, Rakúsko, Estónsko a mnoho ďalších. 

Mali by ste sa tiež vyhnúť krajinám, ktoré sú členmi tzv. „Eye Alliance“, čo je sieť rozvinutých krajín, ktorá má špehovať svojich občanov. Aliancia Five Eyes Alliance zahŕňa USA, Kanadu, Nový Zéland, Spojené kráľovstvo a Austráliu. Medzi ich hlásených blízkych partnerov patria Izrael, Južná Kórea, Japonsko, Singapur a britské územia v zámorí. 

Medzi deväť krajín patrí Dánsko, Francúzsko, Holandsko a Nórsko, plus členovia piatich očí. Do aliancie 14 Eyes patrí aj Nemecko, Belgicko, Taliansko, Švédsko a Španielsko. 

Najlepšie VPN pre Torrenting

Vybrali sme najlepšie služby VPN pre torrenting, ktoré spĺňajú všetky naše kritériá výberu. Teraz je čas preskúmať podrobnejšie naše najlepšie výbery a zistiť, ktorý z nich je pre vás najvhodnejší. Prečítajte si nižšie uvedené mini-recenzie, objavte kľúčové vlastnosti našich vysoko hodnotených torrentovacích VPN a rozhodnite sa, ktorá z nich je pre vaše potreby najvhodnejšia..

1. Surfshark

Prehľad najlepšieho pre Avid Streamers + NAŠE HODNOTENIE
HODNOTENIE 9,9 / 10 POUŽÍVATEĽA mesiac 11,95 dolárov

úvodná stránka surfshark Surfshark je relatívne mladá služba VPN známa svojimi neuveriteľnými rýchlosťami a špičkovými bezpečnostnými funkciami. Je to tiež jedna z mála spoločností, ktorá umožňuje torrenting na všetkých svojich serveroch a nikdy nepreruší vaše pripojenie kvôli P2P prevádzke. Jeho poloha na Britských Panenských ostrovoch je tiež vynikajúcou správou pre všetkých milovníkov P2P, pretože toto územie nemá žiadne povinné zákony o uchovávaní údajov.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov torrentovania by ste mali použiť jeden zo serverov navrhnutých na oficiálnych webových stránkach (USA, Spojené kráľovstvo, Kanada, Nemecko, Taliansko, Poľsko, Španielsko, Nórsko, Dánsko, Luxembursko, Hongkong, Singapur, Holandsko, Bulharsko, Belgicko , Švajčiarsko, Slovensko, Srbsko a Fínsko). Môžete použiť ľubovoľný server, ale vaša premávka bude presmerovaná na servery v USA, Holandsku a Kanade, v závislosti od vašej skutočnej polohy..

Softvér Surfshark je kompatibilný s streamujúcimi hráčmi, ako sú Popcorn Time, VLC a Ace Player, ako aj s aplikáciami pre torrenting, ako sú uTorrent, Vuze, prenos, qBitTorrent a BitTorrent..

Okrem politiky priateľskej voči P2P sieťou prináša Surfshark k stolu širokú škálu špičkových funkcií. Predvolený protokol pripojenia je IKEv2, ale môžete použiť aj OpenVPN. Prevádzka je šifrovaná pomocou šifry AES-256 a neočakávané odpojenia sú pokryté spoľahlivým automatickým zabijakom.

Nakoniec Surfshark uchováva záznamy o nulovej aktivite, čo znamená, že spoločnosť nikdy nemonitoruje navštívené stránky ani to, ako s nimi komunikujete..

Prečítajte si celú recenziu Surfshark

2. NordVPN

Prehľad najlepšie pre všeobecných používateľov + NAŠE HODNOTENIE
9,8 / 10 POUŽÍVATEĽSKÉ HODNOTENIE mesačne 11,95 USD

Domovská stránka NordVPN NordVPN je najlepšia VPN pre torrenting, ktorá bola spustená v roku 2012 a zaregistrovaná v Paname. Je to veľmi jednoduché použitie aj pre jednotlivcov bez predchádzajúcich skúseností s VPN.

NordVPN umožňuje zdieľanie P2P súborov a dokonca disponuje vyhradenými servermi na torrenting. Spoločnosť má tiež prísnu politiku bez protokolovania.

Dostupné protokoly zahŕňajú OpenVPN a IKEv2 / IPSec. NordVPN obsahuje dve vrstvy šifrovania, čo sa môže pochváliť niečím, čo nie je veľa VPN. Predmetné šifrovanie je, samozrejme, AES-256.

NordVPN v súčasnosti obsahuje 5 100+ serverov vo viac ako 60 krajinách a umožňuje až 6 súčasných pripojení. Poskytuje svojim užívateľom neobmedzenú šírku pásma, rýchlosť a prepínanie serverov.

Tento softvér obsahuje veľmi citlivý a spoľahlivý prepínač zabíjania a spoločnosť sídli v Paname, ktorá je jedným z prémiových umiestnení VPN pre torrenting. NordVPN tiež ponúka službu SmartDNS a dokonca spolupracuje s Netflixom.

Prečítajte si celú recenziu spoločnosti NordVPN

3. CyberGhost

Najlepšie pre fanúšikov Torrenting Prehľad + NAŠE HODNOTENIE
9,7 / 10Používateľská cena za mesiac 12,99 $

screenshot_3
CyberGhost je vynikajúca služba VPN pre torrenting, ktorú nedávno získal Crossrider. Spoločnosť má sídlo v Rumunsku, ktoré je vynikajúcou polohou pre používateľov VPN, čo nezaručuje špionáž zo strany vlády. 

Spoločnosť umožňuje zdieľanie P2P súborov a funkcie vyhradených torrentovacích serverov. Má prísne zásady neprihlasovania, ale nie je to tak, ako by to rumunské orgány požadovali, aby napriek tomu odovzdali údaje o používateľovi.

CyberGhost podporuje protokoly pripojenia OpenVPN, IKEv2, PPTP a L2TP / IPsec a šifruje vašu komunikáciu pomocou šifrovania AES-256.

Spoločnosť v súčasnosti ponúka 4 600+ serverov VPN vo viac ako 60 krajinách, čo je viac ako dosť na zabezpečenie správneho pripojenia kdekoľvek na svete. Umožňuje až 7 súčasné spojenia. 

CyberGhost tiež pracuje v Číne, nie je blokovaný sieťou Netflix a môže byť nainštalovaný na Amazon Firestick alebo použitý s Kodi. 

Prečítajte si celú recenziu CyberGhost

4. ExpressVPN

Najlepší celkový prehľad + NAŠE HODNOTENIE
9,6 / 10 POUŽÍVATEĽSKÉ HODNOTENIE mesačne 12,95 USD

Express Vpn Domovská stránka ExpressVPN, ktorý je známy svojou politikou priateľskou k P2P, umožňuje svojim zákazníkom využívať celú sieť servera na zdieľanie súborov P2P. To znamená, že sa nemusíte starať o nájdenie správnych serverov pre svoju geografickú polohu alebo preskočenie sťahovania kvôli preplneným serverom.

ExpressVPN v súčasnosti prevádzkuje viac ako 3 000 holých kovových a virtuálnych serverov rozmiestnených vo viac ako 90 krajinách a zaručuje neobmedzenú šírku pásma, rýchlosti a prepínanie serverov. Okrem rozsiahlej siete serverov VPN poskytuje spoločnosť tiež inteligentný DNS, ktorý je ideálny pre začiatočníkov alebo ľudí, ktorí chcú skryť svoju pôvodnú IP adresu bez šifrovania svojej online prevádzky..

Keď už hovoríme o šifrovaní, ExpressVPN šifruje vaše dáta pomocou šifry AES-256, ktorá je prakticky neporušiteľná počítačmi, ktoré máme dnes. Preto ich v súčasnosti používajú banky a vojenské inštitúcie. Pokiaľ ide o protokoly pripojení, softvér zahŕňa IKEv2 / IPSec, OpenVPN (TCP / UDP), PPTP a L2TP..

ExpressVPN prichádza aj s rozdeleným tunelom a dokonalým predným tajomstvom, čo sú funkcie vyhradené pre tých najlepších z najlepších. Zahŕňa tiež spoľahlivý automatický zabijak, ktorý zabraňuje úniku vašich osobných údajov v prípade, že sa z akéhokoľvek dôvodu odpojí vaša VPN..

Prečítajte si celú recenziu ExpressVPN

5. VyprVPN

Najlepšie pre speedoholicsPrehľad + NAŠE HODNOTENIE
HODNOTENIE 9,6 / 10 POUŽÍVATEĽA mesiac 9,95 dolárov

Vypr Vpn Domovská stránka VyprVPN je ocenený ako jedna z najrýchlejších VPN služieb na trhu a určite si zaslúži ocenenia, ktoré získava. Spoločnosť bola založená v roku 2009 spoločnosťou Golden Frog, spoločnosťou, ktorá sa prvýkrát objavila v roku 1994, čo bolo v podstate úsvit internetu.

Pokiaľ ide o zdieľanie súborov torrentov a P2P vo všeobecnosti, Golden Frog je celkom jednoznačne o nelegálnych torrentoch a stiahnutiach chránených autorskými právami - nie sú povolené. Keďže však spoločnosť uchováva záznamy o nulovej aktivite, nemá v skutočnosti spoľahlivý mechanizmus, ktorý by vás mohol chytiť pri čine. Z tohto dôvodu môžete na torrenting voľne používať program VyprnVPN, pretože spoločnosť v skutočnosti nemôže presadiť svoju politiku autorských práv.

VyprVPN v súčasnosti prevádzkuje viac ako 700 holých kovových a virtuálnych serverov po celom svete, podporuje širokú škálu populárnych platforiem a umožňuje až 5 súčasných pripojení. Okrem torrentingu je tiež ideálnou voľbou pre vášnivých fáborkov a hráčov online. Zaručená je neobmedzená šírka pásma, rýchlosti a prepínanie serverov.

Softvér podporuje OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec a jeho protokol o vlastnom pripojení zvaný Chameleon. Ide o protokol utajenia odporúčaný používateľom v krajinách s vysokou úrovňou internetovej cenzúry, ako je Čína. Prevádzka je šifrovaná prostredníctvom šifry AES-256. K dispozícii je tiež brána NAT, verejná ochrana Wi-Fi a spoľahlivý automatický zabijak.

VyprVPN je skutočne VPN s nulovým protokolom a jedným z mála poskytovateľov, ktorí si najali nezávislú bezpečnostnú spoločnosť na vykonanie úplného auditu služby, aby sa ubezpečili, že sa nezaznamenávajú žiadne osobné údaje..

Prečítajte si celú recenziu VyprVPN

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

46 − 37 =

map