آیا می توانم به VPN خود اعتماد کنم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که مردم از خدمات VPN استفاده می کنند. محبوب ترین مورد این امکان دسترسی به محتویات محدود و رفع انسداد وب سایت ها است ، البته ، اما مطمئناً این چیزی نیست که در ابتدا VPN ها ایجاد شده اند. VPN همه چیز در مورد امنیت و حریم خصوصی است. این فناوری به شما امکان می دهد امنیت و امنیت آنلاین داشته باشید ، که این روزها سخت تر و سخت تر می شود ، وقتی هکرها و سایر آژانس ها و افراد دیگر "بد" به روشهای مداوم پیچیده تری برای نفوذ به حریم شخصی خود و جاسوسی از فعالیت های آنلاین خود می پردازند..


مرور ایمن

VPN ها به منظور محافظت از داده ها و ترافیک شما در برابر نگاه های ناخواسته و انواع دستکاری و سوءاستفاده هایی که ناشی از آن است ، طراحی شده اند. این فناوری به عنوان تونلی عمل می کند که از طریق آن ترافیک شما رمزگذاری می شود ، به طوری که هیچ کس به جز شما و ارائه دهنده خدمات VPN شما نمی داند که شما از آنجا چه می خواهید. و این دقیقا همان جایی است که معضل شما نهفته است - چگونه می توانم به VPN خود اعتماد کنم که از ترافیک من جاسوسی نکند ، از آن به نفع خودشان استفاده کنم ، آن را به شرکت های بازاریابی بفروشم یا بدتر؟ آیا راهی برای اطمینان وجود دارد و اگر نیست چگونه می توانم از خودم محافظت کنم?

نکته این است که - برخی خدمات VPN مطمئناً ارزش اعتماد شما را دارند و برخی از آنها با هر قیمتی از آنها اجتناب می شود. اگر نمی خواهید کاملاً پارانوئید باشید و حاضر نیستید حرف ما را برای آن بکار ببرید ، ما معتقدیم اکنون این بهترین و معتبرترین VPN در تجارت هستند. دقیقا چه چیزی باعث می شود آنها قابل اعتماد باشند؟ و چگونه می توانید با اطمینان بدانید که آنها از ترافیک شما جاسوسی نمی کنند و کاری غیرقانونی یا حداقل غیر اخلاقی با آن انجام می دهند؟ وقتی امنیت و حریم خصوصی آنلاین صحبت می شود ، این اعتماد به نفس است. شما به یک کانون اعتماد کنید تا یک امر قانونی باشد ، به یک ISP اعتماد می کنید تا صداقت و اخلاقی باشد و داده های خود را به اشخاص ثالث و غیره نفروشید. این همان مورد با ارائه دهندگان خدمات VPN است - شما فقط باید تصمیم بگیرید که به آنها اعتماد کنید. با این حال ، این به هیچ وجه دلالت بر اعتماد کور نیست. شما ابتدا باید تکالیف خود را انجام دهید ، و ما نکاتی و راهنمایی هایی را به شما می دهیم که ممکن است در این فرآیند به شما کمک کند. قبل از انجام این کار ، بگذارید یک چیز را بیان کنیم:

چرا به VPN احتیاج دارید?

آیا می توانم به VPN خود اعتماد کنماگر فقط برای یک سرویس VPN ثبت نام کرده اید تا بتوانید نمایش هایی را در Netflix یا Hulu در ایالات متحده مشاهده کنید ، یا به سایت هایی دسترسی پیدا کنید که به هر دلیلی برای شما غیرقانونی باشد ، احتمالاً نگران امنیت یا حریم خصوصی نیستید - اما شما واقعاً باید بودن. اول از همه ، هر کس باید این روزها به همان اندازه ایمن و ناشناس بماند. دوم ، خدمات محتوا مانند Netflix دقیقاً عصبانی نیستند که با VPN و محتوای آنها چه می کنید ، بنابراین شما هنوز هم باید یک ارائه دهنده VPN پیدا کنید که به شما امکان می دهد در حالی که کارهایی را که می خواهید انجام دهید (مانند نمایش های تلویزیونی binge-watch) انجام دهید. قول می دهم از طریق VPN به کسی نگویید که این کار را انجام می دهید. برای انجام این کار ، آن شرکت ارائه دهنده VPN باید اطمینان حاصل کند که ترافیک شما بسیار ایمن و رمزگذاری شده است و از حریم خصوصی شما محافظت می شود.

که ما را به دلیل شایع ترین دلیل استفاده مردم از VPN سوق می دهد که به نظر فروتنانه ما باید مهمترین دلیل باشد ، اما شما می توانید چه کاری انجام دهید ... به هر حال: امنیت و حفظ حریم خصوصی. اگر می خواهید VPN شما از ترافیک شما در برابر snoopers و هکرها و هویت شما در مقابل متجاوزان ، stalkers و آژانسهای مختلف محافظت کند ، پس حتماً باید سرویس VPN را انتخاب کنید که فقط همین امر را تضمین می کند. خوشبختانه ، بسیاری از افراد خارج از کشور مانند NordVPN وجود دارند (شما می توانید نظر NordVPN ما را در اینجا بخوانید) ، که نه تنها رمزگذاری پیشرفته ای را ارائه می دهند ، بلکه قول می دهند که داده های خود را به کسی نمی بخشید..

این ما را به سؤال ساعت برمی گرداند: چگونه می دانم که آیا می توانم به VPN خود اعتماد کنم?

تحقیق ، تحقیق ، تحقیق

بدیهی است ، قبل از انجام یک سرویس VPN ، باید برخی تحقیقات را انجام دهید. این به نظر می رسد مانند یک کار خسته کننده است ، اما واقعاً لازم نیست در انتخاب VPN برای خودتان باید چند نکته را در نظر داشته باشید ، مانند سرعت ، کارایی ، قابلیت اطمینان ، پشتیبانی مشتری ، تعداد سرورها و غیره ، اما مواردی که امروزه بیشترین موضوع را برای ما در اینجا به حساب می آورند امنیت و حفظ حریم خصوصی است..

داده ایمنوقتی در مورد VPN و امنیت صحبت می کنیم ، واقعاً در مورد رمزنگاری و پروتکل صحبت می کنیم. اگر شما به خصوص اهل فن بودن نیستید ، این کلمات احتمالاً ترسناک و درک آن غیرممکن هستند ، اما منظور آنها از سطح امنیتی ، سطح امنیتی است که از یک سرویس انتظار دارید. داستانهای مربوط به جنگ جهانی دوم و جنگ سرد را به یاد بیاورید ، هنگامی که ارتش ها و سربازان با کدها با یکدیگر ارتباط برقرار کردند تا دشمن نتواند بفهمد تا چه حدی بوده است؟ خوب ، با داده های شما مشابه است با VPN ، هر قطعه داده رمزگذاری می شود ، به طوری که هیچ کس به جز آنکه کلید رمزگذاری را در اختیار دارد ، نمی تواند بداند که داده چیست. این مهمترین چیز در مورد VPN است و تقریباً هر ارائه دهنده VPN این کار را به خوبی انجام می دهد ، یا حداقل منطقی است.

حریم خصوصی مسئله دیگری است ، و مسئله ای است که در آن سوال از قابلیت اطمینان ، چه مثبت و چه منفی برطرف می شود. آیا می توانم برای محافظت از حریم شخصی خود از دیگران ، بلکه از طرف خود شرکت VPN ، به اتصال VPN خود اعتماد کنم؟ نکته اصلی این سؤال در چیزهای کوچکی نهفته است که در صنعت ، سیاههها نامیده می شوند. لاگها اساساً سابقه فعالیت شما هستند - چه زمانی ارتباط برقرار کرده اید ، چه مدت و به کدام سرور ، از چه وب سایتهایی بازدید کرده اید ، چه نوع داده ای را ارسال و دریافت کرده اید ، چیزی را بارگیری کرده اید ، آیا کاری دقیقاً قانونی انجام نداده اید ، و به زودی.

برخی از ارائه دهندگان VPN به هیچ وجه هیچ سیاهه ای را حفظ نمی کنند. برخی از آنها سیاهههای مربوط را نگه می دارند ، معمولاً درمورد موارد "بی گناه" مانند زمان اتصال و مدت زمان آن ، چیزهایی که به آنها رکورد می دهید یا نه ، و بعضی از آنها همه پرونده ها را برای همیشه یا برای یک دوره خاص نگه می دارند. مشکلی که در سیاههها وجود دارد اینست که ، اگر ارائه دهنده VPN آنها را نگه داشته باشد ، مقامات می توانند از آنها درخواست کنند و طبق قانون موظف هستند این کار را انجام دهند..

بدیهی است ، شما نمی خواهید برای ارائه دهنده VPN ثبت نام کنید که گزارشات مربوط به استفاده از اینترنت شما را حفظ کند و سپس احتمالاً شما را به سیستم وارد کند. حتی اگر شما کاری غیرقانونی بصورت آنلاین انجام ندهید ، هنوز هم می خواهید ناشناس باشید و می خواهید حفظ حریم خصوصی از این گذشته ، دقیقاً به همین دلیل است که در وهله اول به VPN احتیاج دارید! ما متوجه نخواهیم شد که آیا یک ارائه دهنده VPN که سیاههها را نگه می دارد ، اصلاً هیچ هدفی ندارد ، بیایید فقط بگوییم که می خواهید از اینها جلوگیری کنید ، و حرکت کنید. همین مسئله در مورد کسانی که "فقط برخی از سیاهههای مربوط را نگه دارند" یا "الوارهایی را که طبق قانون لازم است نگه دارید" حفظ می کند. تقریباً همین مسئله است.

محافظت از رایانهقدم بعدی در مورد تعیین اینکه آیا به یک ارائه دهنده خدمات خاص VPN اعتماد دارید ، یادگیری چگونگی اطلاع از خط مشی سیاهههای مربوط به یک شرکت است. در بسیاری از موارد ، یک شرکت VPN که دارای خط مشی سخت و بدون هیچگونه وقفه ای است ، این امر را در وب سایت خود کاملاً واضح تر می کند ، زیرا این ویژگی یکی از بهترین کیفیت های آنها است و طبیعتاً آنها می خواهند آن را نشان دهند. با این حال ، حتی اگر وب سایت فریاد می زند "NO LOGS EVER EVER!" ، ممکن است بخواهید در مورد آن دو بار بررسی کنید. شرایط آنها را بخوانید & شرایط - آنها نمی توانند در آن دروغ بگویند. چیز دیگری که می توانید انجام دهید این است - بپرسید. بسیاری از این سرویس ها گزینه چت زنده هستند ، بنابراین می توانید به سرعت و به راحتی از خط مشی سیاهه های آنها آگاهی پیدا کنید.

علاوه بر خط مشی سیاههها ، باید در مورد جغرافیا نیز دقت کنید. برخی از ارائه دهندگان در کشورهایی واقع شده اند که هیچ گونه قانونی برای نگهداری داده ها ندارند ، و این موارد معمولاً در بین کاربرانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی ، امنیت و ناشناس بودن هستند ، محبوب هستند. با این حال ، خیلی به جغرافیا اعتماد نکنید. سازمان های اجرای قانون کشور ، اجرای قانون بین المللی و حتی گروه های صنعت خصوصی می توانند همه نوع فشار را به شرکت وارد کنند ، مهم نیست که در آن واقع شده باشد.

همانطور که می بینید ، تقریباً همه چیز درباره شفافیت و خط مشی سیاههها مربوط می شود. اما فقط به این دلیل که ارائه دهنده شروط خود را شفاف می کند & شرایط و قولها عدم نگهداری گزارشها ، به این معنی نیست که باید به طور خودکار با آنها وارد شوید. موارد دیگری وجود دارد که باید به آنها توجه کنید ، مانند فناوری. شرکتی که فناوری مناسب و پیشرفته ای ندارد ، به سادگی قادر به حفظ وعده های خود در رابطه با امنیت و حفظ حریم خصوصی نیست. بسیاری از VPN های جعلی ، شبانه پرواز با سرور یا دو فن آوری ضعیف و بسیار ضعیف وجود دارد که به شدت در معرض حملات و خرابی ها هستند و به هیچ وجه امکان امنیت و ناشناس ماندن شما وجود ندارد. همیشه به دنبال ارائه دهنده های خوب VPN با سابقه طولانی ، فن آوری عالی برای پشتیبان ، رمزگذاری درجه نظامی و سرورهای زیادی در سراسر جهان باشید..

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

14 − = 10

map